امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

فعالیت ۶۰۰ نجاتگر در طرح نوروزی گیلان

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: در طرح ملی امداد و نجات نوروز امسال که از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲ آغاز شده و تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه دارد، بیش از ۶۰۰ نفر از نجاتگران و جوانان جمعیت هلال احمر استان در پایگاه‌ها و پست های امدادی و خدمات ایمنی و سلامت فعالیت می‌کنند.

به گزارش کاسپین هادی سلیمی در حاشیه بازدید از طرح های خدمات نوروزی پایگاه های امداد و نجات و پست های خدمات ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر استان گیلان در شعب رشت، صومعه سرا، بندرانزلی و رضوانشهر، با اشاره به استقبال گرم جوانان هلال احمری از هموطنان، اظهار کرد: نیروهای امدادی هلال احمر گیلان در نوروز امسال در قالب تیم های امدادی جاده، کوهستان، سیل و هوایی کار امدادرسانی به حوادث احتمالی را انجام می دهند.

وی افزود: تمامی تلاش ما در مجموعه جمعیت هلال احمر استان، کاهش آسیب ها در حوادث طبیعی و انسان ساخت است و نجاتگران عضو اصلی و تاثیرگذار در ارائه این خدمات هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ادامه داد: تمام تلاشمان بر این است که در تمامی‌ پایگاه‌ های دارای ساختمان، امکانات رفاهی و ورزشی برای افزایش انگیزه و ارتقای آمادگی نجاتگران در نظر گرفته شود و امیدواریم در سال آینده این تجهیزات و امکانات را در حد مطلوب تری در اختیار نجاتگران قرار دهیم.

سلیمی با اشاره به پویش «بهرفت»، اضافه کرد: فضای مفرح و با نشاط دوستدار کودک، خیمه نماز و برپایی افطاری‌های ساده برای نمازگزاران و روزه داران، پویش بهبود رفتارهای ترافیکی یا بهرفت جهت کاهش حوادث جاده ای و ایستگاه سلامت جهت سنجش فشار خون و تست قند خون برای مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در طرح ملی امداد و نجات نوروز امسال بیش از ۶۰۰ نفر از نجاتگران و جوانان در پایگاه‌ها و پست های امدادی و خدمات ایمنی و سلامت فعالیت می‌کنند؛ جوانان هلال احمر گیلان در پست های خدمات ایمنی و سلامت، نسبت به خدمت رسانی به هموطنان شریفمان از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ لغایت ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ اقدام خواهند کرد.

مدیرعامل هلال احمر گیلان یادآور شد: طرح ملی امداد و نجات نوروز جمعیت هلال احمر همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نیز از روز ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲ شروع شده و تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه دارد؛ برپایی ضیافت افطاری و محفل انس با قرآن از دیگر برنامه‌های نجاتگران در پایگاه‌های امداد و نجات شعب استان در ماه مبارک رمضان است.


کد خبر: 26093

دیدگاهتان را بنویسید