امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

عزم برای ساخت ۲۵ مخزن ذخیره آب شرب در گیلان

 مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: عملیات ساخت ۲۵ باب مخزن ذخیره آب شرب با ظرفیت ۴۸ هزار و ۷۰۰ مترمکعب در این استان در دست ساخت است.

به گزارش کاسپین علیرضا غیاثی با تاکید بر لزوم افزایش توان ذخیره‌سازی آب شرب با هدف کاهش هدر رفت آن اظهار کرد: عملیات ساخت سه باب مخزن در حوزه شهری و ۲۲ باب مخزن در حوزه روستایی با هدف مدیریت فشار شبکه توزیع و افزایش ذخیره مطمئن در استان گیلان اجرایی شده‌ است.

وی افزود: عملیات اجرایی این تعداد مخزن در حوزه شهری و روستایی در شهرستان‌های رشت، رودبار، رودسر، لاهیجان، تالش، سیاهکل، فومن، املش و صومعه‌سرا در حال انجام است.

وی تصریح کرد: از بین این تعداد مخزن ساخت ۱۱ مخزن به ظرفیت یک هزار و ۲۵۴ مترمکعب تا پایان سال جاری به اتمام و بهره‌برداری خواهد رسید که برای احداث مخازن تکمیل شده، ۱۱۴ میلیارد ریال اعتبار از محل عمرانی (ملی و استانی) هزینه شده‌است.

غیاثی با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۴۰ نفر از مزایای عملیات اجرایی مخازن ذخیره آب شرب در دست ساخت بهره‌مند خواهند شد، عنوان کرد: به منظور ارتقاء کیفیت آب شرب مشترکین نسبت به شست و شوی ۸۹ هزار و ۴۷۵ مترمکعب از مخازن ذخیره آب شرب در گیلان اقدام شد که از این حجم ۵۲ هزار و ۵۷۵ مترمکعب در حوزه روستایی و ۳۶ هزار و ۹۰۰ متر مکعب در حوزه شهری را شامل می‌شود.

بر اساس آخرین آمارهای دریافتی، ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۶۴۲ نفر از جمعیت شهری و روستایی استان تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب هستند که ۹۹.۹۹ درصد جمعیت شهری و حدود ۸۶ درصد جمعیت روستایی استان از آب شرب سالم بهره‌مند هستند.


کد خبر: 25463

دیدگاهتان را بنویسید