امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

صنایع الکتریکی گیلان با 3 هزار شغل روشن تر از همیشه

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت:تعداد ۷ واحد فعال با اشتغال ۳ هزار نفری در حوزه الکترونیک و لامپ‌های کم مصرف ۲ واحد در منطقه آزاد و ۵ واحد در شهر صنعتی رشت مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش کاسپین تیمور پورحیدری، مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گیلان طی بازدید از یک شرکت تولید کننده لامپ‌های LED/ SMD و مانیتور خودرو در شهر صنعتی رشت اظهار کرد: تعداد ۷ واحد فعال با اشتغال ۳ هزار نفری در حوزه الکترونیک و لامپ‌های کم مصرف ۲ واحد در منطقه آزاد و ۵ واحد در شهر صنعتی رشت مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه از سرمایه‌گذاری در این صنعت سبز که متناسب با اقلیم گیلان است، استقبال می‌کنیم افزود: در این کارخانه بیش از ۱۳۰ نفر مشغول به فعالیت می‌باشند که بیش از ۸۵ درصد شاغلین آن را فارغ التحصیلان رشته‌های مهندسی برق قدرت، الکترونیک و مهندسی کامپیوتر در پایه کارشناسی و کارشناسی ارشد تشکیل میدهند.

پورحیدری افزود: صنعت الکترونیک دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که یکی از مهم‌ترین صنایع در جهان محسوب میشود که مهمترین ویژگی های صنایع الکترونیک را میتوان به مصرف انرژی پایین، ارزش افزوده بسیار بالا در مقایسه با سایر صنایع و حجم بالا از تولید ناخالصی جهانی و تجارت جهانی دانست.

متولی بخش تولید و تجارت استان خاطرنشان کرد: توسعه صنایع الکترونیک، تخصص گرا و اشتغال تحصیل کرده‌ها را به دنبال دارد، صنایع برق و الکترونیک جز پرکاربرد در فرایند توسعه تکنولوژی هستند ،با توجه به اینکه آلایندگی در این صنعت به مراتب کمتر از سایر صنایع می باشد بسیار با اقلیم سبز گیلان متناسب خواهد بود.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گیلان تصریح کرد: در آینده مسلما صنایع به دانش و تکنولوژی الکترونیک وابسته خواهند بود و قطعا صنایع الکترونیک، بخش لاینفک هوشمند سازی ماشین آلات دانش بنیان است.


کد خبر: 23361

دیدگاهتان را بنویسید