امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

صرفه جویی ۸۰ میلیون مترمکعبی آب «سفیدرود»

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت: با توجه به بارش های اخیر، بیش از ۸۰ میلیون مترمکعب کاهش مصرف و صرفه‌جویی از محل ذخیره سد سفیدرود داشته باشیم.

به گزارش کاسپین وحید خرمی، با اشاره به آغاز دومین مرحله آب‌گذاری شبکه سد سفیدرود از روز گذشته، اظهار کرد: این مرحله به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت و پس از پایش شرایط، به مدت چهار روز قطع می‌شود.

وی ذخیره فعلی سد سفیدرود را ۷۳۶ میلیون مترمکعب اعلام و اظهار کرد: با توجه به شرایط مناسب جوی نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری توانستیم بیش از ۸۰ میلیون مترمکعب کاهش مصرف و صرفه‌جویی از محل سد سفیدرود داشته باشیم و اندکی از نگرانی‌های ابتدای فصل زراعی کاسته شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان ذخیره سد سفیدرود را مطابق با برنامه زمان‌بندی و تقویم زراعی دانست و تاکید کرد: در حال حاضر آب‌گذاری کانال چپ سنگر(اراضی مناطق مرکزی استان شامل لشت نشاء، کوچصفهان و خمام) و کانال راست سنگر(اراضی شرق گیلان شامل لاهیجان، آستانه اشرفیه و لنگرود) با دبی ۸۰ مترمکعب بر ثانیه در حال انجام است.

خرمی ادامه داد: کانال فومنات نیز از صبح روز دوشنبه، ۷ خردادماه آب‌گذاری می‌شود و لذا کشاورزان فعالیت‌های کشاورزی خویش را بر اساس تقویم زراعی انجام دهند.

وی یادآور شد: در ادامه نیز بر اساس تقویم زراعی و تجربه نوبت‌بندی سال‌های گذشته اقدام خواهیم کرد و تا پایان فصل کشاورزی در کنار کشاورزان خواهیم بود.


کد خبر: 28418

دیدگاهتان را بنویسید