امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

صرفه‌جویی ۸۰ میلیون لیتری بنزین در گیلان

آژانس خبری کاسپین - به گفته مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان، با مصرف ۸۱ میلیون مترمکعب سوخت سی ان جی در گیلان در سه ماهه ابتدای سال جاری، معادل ۸۰ میلیون لیتر در مصرف بنزین استان صرفه‌جویی شد.

به گزارش  خبرنگار کاسپین،  مجتبی شکوری مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان با اشاره به صرفه‌جویی ۸۰ میلیون لیتری بنزین در گیلان، اظهار کرد: با مصرف ۸۱ میلیون متر مکعب سوخت سی‌ان‌جی در گیلان در سه ماهه ابتدای سال جاری، معادل ۸۰ میلیون لیتر در مصرف بنزین استان صرفه‌جویی شد.

به گفته شکوری این میزان مصرف سی‌ان‌جی از ابتدای فروردین لغایت پایان خرداد ماه سال جاری جایگزین بنزین شده و صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای را در مصرف این فرآورده به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه از مهمترین هدف شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارتقای سطح ایمنی و همسان‌سازی استانداردهای صنعت سی‌ان‌جی تحت نظارت این شرکت مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی است، تصریح کرد: به‌منظور ارائه سوخت با کمیت استاندارد، نازل‌های موجود در جایگاه‌های سی‌ان‌جی توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و سازمان ملی استاندارد استان به صورت سالیانه مورد آزمون و راستی آزمایی قرار می‌گیرد که بر این اساس در سال گذشته ۴۸۰ مورد بازرسی صورت گرفته است.

 مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان همچنین با اشاره به فعالیت ۱۰۰ باب جایگاه سی‌ان‌جی در گیلان گفت: از این تعداد جایگاه ۶۲ باب تک منظوره و ۳۸ باب دو منظوره است.


کد خبر: 15908

دیدگاهتان را بنویسید