امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

صدور ۸۹ فقره مجوز برداشت مصالح معدنی در گیلان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به صدور ۸۹ فقره مجوز برداشت مصالح معدنی در استان گفت: تأمین مصالح خط آهن آستارا -رشت در اولویت است.

به گزارش کاسپین یمور پورحیدری در سفر به آستارا و بازدید از این چند معدن در این شهرستان اظهار کرد: در عملیات فعالیت و حذف پیچ و تعریض محور آستارا به بهارستان، باید ضوابط و اصول فنی و ایمنی رعایت شود.

وی ضمن هشدار به کلیه بهره برداران معادن افزود: فعالیت ایمن و اصول علمی در برداشت ذخایر معادن مورد توجه باشد وگرنه آسیب‌های جدی انسانی به همراه خواهد داشت.

پورحیدری از صدور مجوز برداشت بیش از ۸۹ فقره معدن از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: اغلب مجوز این معادن برای توسعه آبادانی و استفاده در پروژه‌ای عمرانی بوده است تا بتواند در روند اجرایی طرح‌ها اثرگذار باشد و عملیات عمرانی با سرعت بیشتری به سرانجام برسد.

وی میزان برداشت مصالح معدنی ویژه پروژه‌های عمرانی گیلان را بیش از ۵ میلیون ۴۹۰ هزار تن در ۸ ماهه امسال برشمرد و اضافه کرد: در هنگام صدور مجوزها تأمین مصالح پروژه‌های عمرانی استان به ویژه خط آهن رشت – آستارا در اولویت است.

پورحیدری در خصوص فعالیت نا ایمن معدن بهارستان آستارا تصریح کرد: ضمن تذکر جدی به بهره بردار و مسئول فنی معدن، مقرر گردید مراتب با قید فوریت و با نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان جهت ایمن سازی محور مذکور در دستور کار قرار گیرد.


کد خبر: 23006

دیدگاهتان را بنویسید