امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

صدور ۴ هزار مجوز کسب‌وکار خانگی در گیلان

آژانس خبری کاسپین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به صدور چهار هزار مجوز در بخش اشتغال خرد و خانگی در نیمه نخست امسال گفت: در سال جاری یک‌هزار و ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ویژه مشاغل خانگی خرد به استان اختصاص یافته است.

به گزارش  کاسپین سیاوش آقاجانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه شاخص‌های حوزه اشتغال در این اداره کل بر مبنای مرکز آمار ایران است، اظهار کرد: همواره شاخص‌های حوزه اشتغال این اداره کل، مبتنی بر آمار اعلام‌ شده از سوی مرکز آمار ایران و اشتغال ثبت‌ شده در سامانه رصد توسط دستگاه‌های مرتبط است و این آمار به‌صورت پیوسته در حال ویرایش و به‌روزرسانی است.

وی با اشاره به تعهد شغلی ۳۳ هزار نفری در گیلان گفت: سال گذشته ۳۰ هزار و ۹۰۴ شغل در گیلان ایجاد شد که ۱۱۸ درصد آن تحقق یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از تحقق ۵۸ درصدی میزان تعهد ۳۲ هزار شغلی گیلان در سال جاری خبر داد و افزود: تاکنون ۱۸ هزار شغل در سامانه رصد ثبت شده و از ۳۲ هزار شغل تعهد شده گیلان در سال جدید، ۵۶ درصد آن تحقق یافته است.

آقاجانی با تاکید بر لزوم توجه به پذیرش افزایش تعهد ایجاد اشتغال در گیلان در سال ۱۴۰۱ بیان کرد: گیلان جزو معدود استان‌های پذیرنده افزایش تعهد اشتغال در سال گذشته بود در حالی که در برخی از استان‌ها میزان تعهد ایجاد اشتغال ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه باید تا پایان سال جاری، میزان تحقق ایجاد اشتغال در گیلان که اکنون ۵۶ درصد است به ۱۰۰ درصد برسد، تصریح کرد: بر اساس آمار، تعهد جدید انجام‌شده توسط گیلان، برخی استان‌ها وضعیت مطلوب‌تری نسبت به گیلان دارند لذا تلاش ما بر آن است تا پایان امسال تعهدات ایجاد اشتغال در گیلان را به ۱۰۰ درصد برسانیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به صدور چهار هزار مجوز در بخش اشتغال خرد و خانگی در نیمه نخست امسال گفت: در سال جاری یک‌هزار و ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ویژه مشاغل خانگی خرد به استان اختصاص یافته و متقاضیان بر اساس نیاز به بانک‌های عامل معرفی شدند.


کد خبر: 21296

دیدگاهتان را بنویسید