امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

صدور ۲۰ هزار جلد سند شهری و روستایی در گیلان

 مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از صدور ۲۰ هزار جلد سند شهری و روستایی در این استان خبر داد.

به گزارش کاسپین حامد دائمی در همایش افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) و تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور استاندار گیلان اظهار کرد: حساب ۱۰۰ حضرت امام با محوریت محرومیت زدایی تشکیل و ادامه فعالیت داد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به فراز و نشیب‌های حساب ۱۰۰ حضرت امام بیان کرد: در سال‌های گذشته وضعیت حساب ۱۰۰ حضرت امام در گیلان کمرنگ شده بود که در دو سال اخیر با اقدامات صورت گرفته رشد چشم گیری داشته است.

دائمی از کمک ۵ و نیم میلیارد تومانی مردم گیلان به حساب ۱۰۰ حضرت امام خبر داد و اضافه کرد: بیش از ۳ میلیارد تومان توسط خیرین به حساب ۱۰۰ حضرت امام کمک شده است که در مجموع بیش از ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از سوی مردم و خیرین به این حساب کمک شده است.

وی از اجرای ۱۱۶۰ پروژه طرح هادی روستایی در گیلان خبر داد و افزود: بیش از ۶۵۰ پروژه طرح هادی روستایی با اعتبار حدود ۹۰۰ میلیارد تومان در دو سال اخیر اجرا شده که بخش عمده آن پروژه‌های آسفالتی بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از تهیه و بازنگری طرح هادی ۵۳۹ روستای این استان خبر داد و اضافه کرد: این تعداد با اعتبار ۵۵۰ میلیارد ریال در دو سال اخیر اتفاق افتاده است.

دائمی از صدور ۲۰ هزار جلد سند شهری و روستایی در گیلان خبر داد و بیان کرد: با اقداماتی که صورت گرفته در آینده نزدیک ۱۵۲۰ جلد سند در گیلان واگذار می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات خوب در اجرای ماده ۴ در گیلان افزود: در راستای این اجرای این ماده ۱۶۸۲ هکتار از اراضی ملی بین بنیاد مسکن و منابع طبیعی تغییر و تحول صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با اشاره به هم افزایی این نهاد با منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد در تغییر و تحول اسناد اراضی بیان کرد: سند بیش از ۵۰۰ هکتار اراضی منابع طبیعی سند به نام بنیاد مسکن منتقل شده است.

دائمی از رشد ۶ درصدی شاخص مقام سازی روستایی در گیلان خبر داد و اضافه کرد: شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی در ۱۴۰۰، ۵۳ درصد بوده که این شاخص به ۵۹ درصد در سال جاری رسیده است.

وی با اشاره به اقدامات خوب بنیاد مسکن در بخش تولید و اجرای نهضت ملی مسکن افزود: تاکنون ۲۲ هزار متقاضی واجد شرایط خود مالکی بوده که ۹۵ درصد افراد شناسایی شده است.

به گفته دائمی، بنیاد مسکن گیلان به جهت رشد چشم گیر در تعداد انعقاد قرارداد شده با بانک‌های عامل در سال گذشته موفق به اخذ رتبه برتر کشور شد.


کد خبر: 26856

دیدگاهتان را بنویسید