امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

صدور ۱۰۶۸ برگ سند در املش

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به صدور ۱۰۶۸ برگ سند اشاره کرد و گفت: از ابتدای طرح صدور اسناد مالکیت روستایی در شهرستان املش ۶۸۱۹ برگ سند روستایی در ۵۳ روستا صادر گردیده است.

به گزارش کاسپین حامد دائمی در حاشیه جلسه شورای مسکن شهرستان املش اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی (ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران به‌منظور تأمین مسکن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاهای کشور و ساخت واحدهای مسکونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت جمهوری اسلامی ایران تشکیل گردیده است.

وی با بیان اینکه شهرستان املش دارای ۱۴۶ روستای می‌باشد که از این تعداد ۹۸ روستای املش دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار و دارای طرح هادی مصوب است، افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون تهیه و بازنگری طرح هادی تعداد ۲۹ روستا با اعتبار بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال صورت پذیرفته است.

دائمی با اشاره به اهمیت اجرای طرح هادی در روستا گفت: اجرای این طرح از اهمیت بسزایی برخوردار است و ضروری است در اجرای آن مصالح و منابع به کار گیری شود که با فرهنگ و آئین استان مطابقت داشته باشد.

وی با بیان اینکه طی ۳ سال گذشته در شهرستان املش ۳۲ پروژه طرح هادی اجرا شده است، اضافه کرد: یکی از مهمترین اهداف اجرای طرح هادی، ارائه امکانات لازم از جمله تسهیلات مورد نیاز به روستاییان در حوزه‌های اجتماعی، رفاهی و تولیدی به صورت عادلانه بود که این مهم به نظر می‌رسد با توجه به انجام آن طی سه دهه گذشته تا حدودی محقق شده است.

صدور ۱۰۶۸ برگ سند در شهرستان املش

دائمی با اشاره به مزایای سند دار کردن املاک روستایی گفت: این سند یک پشتوانه محکم برای فرد روستایی به شمار می‌رود که کاربردهای مختلفی می‌تواند داشته باشد.

وی اضافه کرد: صدور سند گامی در راستای بهره‌مند شدن جوامع روستایی از مزایای مالکیت تثبیت شده در توسعه موزون است تا منابع در میان مردم روستا به گونه‌ای تقسیم شود که همه روستاییان امکان استفاده از حقوق خود را پیدا کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به صدور ۱۰۶۸ برگ سند اشاره کرد و افزود: از ابتدای طرح صدور اسناد مالکیت روستایی در شهرستان املش ۶۸۱۹ برگ سند روستایی در ۵۳ روستا صادر گردیده است.

دائمی به اختصاص بیش از ۲۲ میلیارد تومان بودجه به واحدهای نیمه کاره مسکن مهر در املشاشاره کرد و گفت: برای تکمیل ۶۴ واحد باقیمانده مسکن مهر املش به هر واحد ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت اختصاص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان افزود: پیش بینی می‌شود حد اقل سه بلوک ۸ واحدی پس از تعیین تکلیف نهایی تا قبل از پایان سال جاری به صاحبان آن واگذار می‌شود.


کد خبر: 24967

دیدگاهتان را بنویسید