امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۲

صدور بیش از ۴ هزار گواهینامه دریانوردی در گیلان

 معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان از صدور بیش از ۴۰۰۰ گواهینامه و شناسنامه دریانوردی از ابتدای سال تا پایان پاییز خبر داد.

به گزارش  کاسپین، علی خدمتگزار اظهار کرد: از ابتدای سال تا پایان آذر ماه هزار و ۱۹۲ گواهینامه شایستگی و مهارت، ۲ هزار و ۳۹ گواهینامه دوره‌های جانبی و هزار و ۹۳ شناسنامه دریانوردی از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان صادر شده است.

وی افزود: همچنین این اداره کل، ۷۴۱ آزمون کتبی و شفاهی شایستگی و مهارت هم برای گزینش افراد در این مدت برگزار کرد.‌

خدمتگزار با تاکید به صدور انواع گواهینامه‌های دریانوردی در استان گفت: واحد امور دریانوردان مسؤولیت صدور گواهینامه شایستگی دریانوردی، کارت مهارت دریانوردی، کارت مهارت جانبی و شناسنامه دریانوردی و پزشکان معتمد این اداره کل هم مسئولیت صدور گواهینامه سلامت پزشکی دریانوردان را برعهده دارند.

وی با اشاره به دوره‌های آموزشی افسران عرشه و موتور، افزود: در پایان این دوره‌ها، برای اطمینان از شایستگی متقاضیان، این افراد موظف به شرکت در آزمون‌های کتبی و شفاهی سازمان بنادر و دریانوردی هستند.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در مورد زمان برگزاری این آزمون‌ها گفت: آزمون‌ها به صورت هماهنگ در هر فصل یک بار و هر سال ۴ مرتبه برگزار می‌شود.


کد خبر: 23455

دیدگاهتان را بنویسید