امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

شکست «نساجی» در قزوین

تیم نساجی مازندران در چارچوب رقابت های لیگ برتر مقابل تیم شمس آذر در ورزشگاه آزدگان قزوین نتیجه را 2 بر 1 واگذار کرد.

به گزارش  کاسپین  در دیداری که از همان ابتدا به نظر شمس آذر عزم خود را برای اولین پیروزی در خانه در لیگ برتر جزم کرده بود، نماینده قزوین موفق به شکست حریف شمالی خود شد.

بازی در نیمه اول با گل کاپیتان سرآبادانی یک بر صفر به سود شاگردان دقیقی به پایان رسید. با آغاز نیمه دوم، حملات پی در پی نساجی هم آغاز شد و سرخ پوشان در همان دقایق ابتدایی، موفق به زدن گل تساوی شدند.

در ادامه نساجی چند موقعیت جدی گلزنی داشت اما برزگر و آزادی این موقعیت‌ها را از دست دادند سپس شمس آذر به آرامی خودش را در زمین پیدا کرد و رحمان جعفری بازیکن سابق نساجی با یک ضربه سر بار دیگر شمس آذر را در این بازی پیش انداخت. نساجی تا پایان بازی تلاش در جبران این شکست داشت اما بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر کم دقت بودند تا بازی با همان نتیجه دو بر یک به سود شمس آذر به پایان برسد.

در پایان این دیدار شمس آذر با ۱۶ امتیاز در جایگاه نهم جدول و نساجی با ۹ امتیاز در رده پانزدهم قرار گرفتند.

 

1966632

شمس‌آذر قزوین
علیرضا جعفرپور | مهدی محمدی | سعید کریمی (‘۳۴ محمدرضا رضایی) | هومن ربیع‌زاده | حسین گودرزی | علی آزادمنش | پوریا سرآبادانی | صادق آلبوصبیح ( ۸۷ مصطفی احمدی) | امیرمحمد نسایی(۷۰ فراز امامعلی) | علی اصغر اعرابی( ۸۷ محمد پاپی) | رحمان جعفری(۷۰ عیسی مرادی)
سرمربی: سعید دقیقی


نساجی مازندران
محمدرشید مظاهری | امیر مهدی جان‌ملکی | امیرمحمد هوشمند | سید محمداحسان حسینی | سعید غلامعلی‌بیگی(۷۱ حسین زامهران) | مرصاد سیفی | مهرداد عبدی (۷۱ صابر حردانی) | اسماعیل بابایی | محمود قائدرحمتی(۸۶ احد جمشیدی) | آریا برزگر(۸۰ مهدی رضایی)  | محمدرضا آزادی
سرمربی: سید مهدی رحمتی

1966630

کارت زرد

نساجی: آریا برزگر (’39) ، اسماعیل بابایی (’42) ، رشید مظاهری(’73) ، صابر حردانی (‘۷۳)

شمس آذر:ارشیا سرآبادانی(’78)


شرح گل:
شمس آذر ۱ – نساجی صفر
دقیقه ۱۲: ارسال بلند از رحمان جعفری از جناح چپ روی خط عرضی محوطه جریمه، روی خط طولی محوطه شش قدم و تیر دورتر فرود آمد. پوریا سرآبادانی با پرواز بلند و ضربه سر دقیق دروازه مظاهری را باز کرد.

شمس آذر قزوین ۱ – نساجی ۱
دقیقه ۴۸: ضربه خطا روی خط قوس میانه میدان به نفع نساجی به دست آمد. ارسال بلند درون محوطه جریمه با کنترل سینه عبدی در اختیار او قرار گرفت. در یک رفت و برگشت برزگر پا به توپ به گوشه چپ محوطه رفت و پاس در عرض او مقابل دروازه خالی به آزادی رسید و او با یک بغل پا، بازی را به تساوی کشاند.

شمس آذر ۲ – نساجی ۱
دقیقه ۶۵: سانتر دقیق اعرابی چسبیده به محوطه نساجی روی تیر دورتر به رحمان جعفری رسید و این بازیکن که مدافعین نساجی کاملا او را آزاد گذاشته بودند با یک پرواز و ضربه سر محکم دروازه تیم سابق خود را باز کرد.


لحظات حساس
دقیقه ۶: کار ترکیبی بازیکنان شمس آذر در جناح راست از رحمان جعفری آغاز شد. درون محوطه توپ با پاس به بیرون به آلبوصبیح رسید اما شوت او در یک موقعیت مناسب با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ۱۰: فاصله میلیمتری نساجی تا باز کردن دروازه شمس آذر؛ پرس خوب بازیکنان نساجی در نیمه شمس آذر محمدرضا آزادی را پا به توپ وارد محوطه شمس آذر کرد. آزادی در موقعیت تک به تک با ضربه پای راست تیر دورتر را هدف گرفت، اما ضربه او با اختلاف چند سانتی‌متر از تیرک، به بیرون رفت.

دقیقه ۱۸: ارسال بلند کرنر از جناح راست روی خط شش قدم فرود آمد اما ضربه سر مهرداد عبدی که خودش را به توپ رسانده بود، روی سقف دروازه فرود آمد و این موقعیت برای نساجی از دست رفت.
دقیقه ۲۲: اشتباه مدافعان شمس آذر در دفع پاس پشت مدافعان برای آزادی او را در موقعیت تک به تک قرار داد. آزادی توپ را به زیبایی از بالای سر دروازه‌بان شمس به سمت دروازه زد اما محمدی توپ را تقریبا از روی خط برگشت داد.

دقیقه ۳۱: فرار پا به توپ محمدرضا آزادی از جناح چپ به جا گذاشتن دو بازیکن و ارسال کوتاه او به محوطه ختم شد. پاس او به هوشمند رسید، اما ضربه این بازیکن در موقعیت مناسب در محوطه جریمه شمس آذر، از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۶: ضد حمله برای بازیکنان نساجی، پاس در عمق، آریا برزگر را در موقعیت تک به تک درون محوطه جریمه قرار داد اما ضربه پای راست او با وجود عبور از دروازه‌بان قزوینی به وسیله مدافعین شمس آذر برگشت داده شد.

دقیقه ۷۸: پرس بازیکنان شمس آذر در نزدیکی محوطه نساجی بازیکنان این تیم را به اشتباه انداخت و فراز امامعلی با ورود به محوطه جریمه با ضربه پای چپ دروازه مظاهری را هدف گرفت اما هوشمند با تکل به موقع توپ را به کرنر فرستاد.


در حاشیه
*شبیه به بازی‌های اخیر نساجی، وحید رضایی در کنار خط وظیفه هدایت بازیکنان نساجی را بر عهده دارد. 
* فرشید اسماعیلی به دلیل محرومیت و محمدرضا عباسی به علت مصدومیت در فهرست نساجی مقابل شمس‌آذر حضور ندارند.

* سعید دقیقی به دلیل دو اخطاره شدن و شهسواری به دلیل اخراج در دیدار قبلی مقابل ملوان، از روی سکوها این دیدار را دنبال می‌کنند.
* به نظر دربی باعث شده استقبال مورد نظر از این دیدار اتفاق نیفتد و صندلی‌های خالی زیادی در ورزشگاه دیده می‌شود.

* در دقیقه ۳۶ داور به دلیل برخورد بین جان‌ملکی و گودرزی و آسیب به ناحیه سر حسین گودرزی فورا بازی را متوقف کرد تا به وضعیت این بازیکن رسیدگی شود.
* با پایان یافتن دربی هواداران قزوینی به آرامی به ورزشگاه می‌آیند.


بهترین بازیکن: پویا سرآبادانی کاپیتان شمس آذر و بهترین گلزن این تیم ترک عادت نکرد و گل اول این تیم را به ثمر رساند. پویا در کارهای دفاعی هم عملکردی بی‌نقص داشت تا بهترین بازیکن زمین لقب بگیرد.

اتفاق ویژه: شمس آذر قزوین موفق شد آمار ۶ هفته متوالی بدون شکست خود را با سه تساوی و سه پیروزی حفظ کند. شاگردان دقیقی اولین پیروزی در خانه را نیز در این دیدار تجربه کرده و به جایگاه نهم جدول صعود کرند.


کد خبر: 22577

دیدگاهتان را بنویسید