امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

شهرک صنعتی رشت صاحب درمانگاه می شود!

 فرماندار شهرستان رشت گفت: با توجه به اینکه بیشتر کارگران در شهرک صنعتی رشت شاغل هستند؛ در راستای حمایت از جامعه شریف کارگری، احداث یک درمانگاه در آن مجموعه یک ضرورت است.

به گزارش کاسپین کیا عاشوری با اشاره به در پیش بودن هفته کار و کارگر اظهار کرد: توجه به کار و حمایت از کارگر در دین مبین اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و وقتی رفتار و نحوه برخورد ائمه اطهار با قشر کارگر که یک قشر ارزشمند و تأثیرگذار در جامعه هستند را می‌بینیم، متوجه تاثیرگذاری این قشر در جامعه می‌شویم.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه رعایت حقوق کارگر باعث رونق چرخ تولید در کشور می‌شود، افزود: تکریم و احقاق حق کارگران جزء وظایف کاری و انسانی ماست، بنابراین باید تا جایی که در توان داریم در چهارچوب قوانین از کارگران حمایت کنیم.

وی گفت: بی‌توجهی دولت‌های قبل نسبت به حوزه کار و کارگری باعث شد برخی از صنایع نساجی و ریسندگی شهرستان نظیر از چرخ تولید خارج یا دچار رکود شوند، در حالی‌که استان گیلان زمانی در خاورمیانه حرف اول را در تولید نساجی و ریسندگی می‌زد.

عاشوری بیان کرد: کمبود نقدینگی، عدم واگذاری برخی واحدها به بخش خصوصی، بدهی معوقات به سیستم بانکی، عدم همکاری برخی از بانک‌ها، ضعف در زیرساخت‌ها، معوقات تامین اجتماعی، فرسودگی ماشین‌آلات، اختلافات مالیاتی و سهامداران از جمله چالش‌های حوزه تولید است که باید با برگزاری جلسات هم‌اندیشی در این خصوص چاره‌اندیشی کرد.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱میزان تعهدات ما ۷۷۶۰ نفر بوده که برای ۸۶۶۲ نفر معادل ۱۱۲ درصد از طریق صدور انواع مجوزهای کسب و کار(صنفی، صنعتی و …) و همچنین اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به ویژه در حوزه کارفرمایی اشتغال آفرینی شد، همچنین در سال ۱۴۰۲ میزان سهمیه شهرستان ۸۳۲۴ بود که ۸۶۷۶ نفر معادل ۱۰۴ درصد سهمیه اشتغالزایی شهرستان محقق شده است.


کد خبر: 27084

دیدگاهتان را بنویسید