امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

شمال کشور خیس می شود

آژانس خبری کاسپین- مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز شنبه 10 تیر با نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل خزر، در گیلان، مازندران، شرق اردبیل و برخی مناطق گلستان بارش باران گاهی رعد و برق و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار کاسپین، صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز در شمال‌شرق و شرق کشور به ویژه زابل و بخش‌هایی از مرکز کشور، وزش باد شدید گاهی گرد و خاک داریم و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز شنبه 10 تیر در آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی بارش پراکنده داریم و با نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل خزر، در گیلان، مازندران، شرق اردبیل و برخی مناطق گلستان بارش باران گاهی رعد و برق و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: روز یکشنبه 11 تیر در ارتفاعات گلستان و گیلان و مازندران بارش خفیف داریم و در شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی کاهش نسبی دما و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان اضافه کرد: روز دوشنبه 12 تیر در شمال آذربایجان غربی و روز سه‌شنبه در دامنه‌های البرز در استان مازندران رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از شنبه 10 تیر در مرکز کشور، شرق و شمال‌شرق همچنین مناطق مرزی کشور در غرب و جنوب غرب وزش باد افزایش می‌یابد که موجب کاهش دید، کاهش کیفیت هوا و خیزش گرد و خاک در برخی از نقاط این مناطق خواهد شد.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف در برخی ساعات با وزش باد و غبار محلی پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 37 و 26 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 7 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.


کد خبر: 15729

دیدگاهتان را بنویسید