امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

سفر ۹۰۰ گردشگر خارجی به گیلان

 مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از  سفر ۹۰۰ گردشگر خارجی به این استان خبر داد و گفت: حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جاذبه های گردشگری گیلان بازدید کردند.

ولی جهانی در گفت و گو با خبرنگار کاسپین با اشاره به جزئیات گزارش نهایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان در طرح نوروزی حدفاصل روزهای ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ الی ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ اظهار کرد: از ابتدای شروع طرح نوروزی تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار خودرو وارد گیلان شده و همچنین ۲ میلیون و ۱۳۵ هزار خودرو از این استان خارج شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه بیش از ۱۰ میلیون گردشگر وارد این استان شده است، گفت: بر اساس داده‌های آماری بیش از ۱۰ میلیون و ۵۱ هزار نفر از گیلان خارج شدند.

جهانی از ثبت اقامت ۱۴ میلیون و ۳۴۳ هزار نفر _ شب در گیلان خبر داد و بیان کرد: این آمار به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۳.۵۱ درصدی را نشان می‌دهد.
به گفته وی، بر اساس داده‌های آماری ۸۱.۲۳ درصد تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی پُر شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ورود ۹۰۰ گردشگر خارجی در ماه گذشته به این استان خبر داد و اضافه کرد: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، قزاقستان، کره جنوبی، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی، هلندی، آلمانی، ژاپنی، مجارستانی، ایرلند شمالی، لبنانی، لیتوانی، بحرین و هندی بوده که این آمار به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۵.۱۹ درصدی داشته است.

به گفته جهانی، حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان بازدید کردند که نمودار آماری افزایش ۲۵.۶۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.


کد خبر: 26868

دیدگاهتان را بنویسید