امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۲

سرمایه گذاری هزار میلیاردی در حوزه کشاورزی گیلان

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از افتتاح ۷ طرح صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی در این استان خبر داد و گفت: این ۷ طرح ۲۱۴ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده و سرمایه‌گذاری انجام شده برای این واحدها بالغ بر هزار میلیارد تومان است.

صالح محمدی در گفت و گو با خبرنگار کاسپین اظهار کرد: تقویت صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی بسیار اهمیت دارد و موجب روند تولید و اشتغال می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از افتتاح ۷ طرح صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی در این استان خبر داد و اضافه کرد: ظرفیت فرآوری این واحدها ۲۷۰ هزار تن مواد خام کشاورزی است.

محمدی ادامه داد: این ۷ طرح ۲۱۴ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده و سرمایه‌گذاری انجام شده برای این واحدها بالغ بر هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به سهم اشتغالزایی در حوزه صنایع تبدیلی افزود: با راه اندازی این طرح‌ها به طور مستقیم برای ۲۱۷ نفر شغل ایجاد شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اضافه کرد: زمینه‌های فعالیت این طرح‌ها سورتینگ و بسته‌بندی انواع برنج و میوه، کارخانه‌های خوراک دام و طیور برای زنجیره‌ها، کشتارگاه طیور در منطقه لنگرود و دو واحد سردخانه و سورتینگ و بسته‌بندی میوه در غرب گیلان بوده است.


کد خبر: 24742

دیدگاهتان را بنویسید