امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

ساخت کومه در تالاب انزلی ممنوع!

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انزلی با اشاره به برخورد قانونی با احداث کومه نما در تالاب‌، گفت: یک باب کومه نما در مرز مشترک سرخانکل و سلکه که جز مناطق حفاطت شده تالاب بین‌المللی انزلی است، تخریب شد.

به گزارش کاسپین سید حسن جعفری با اشاره به تخریب یک باب کومه نما در تالاب بین المللی انزلی، اظهار کرد: طی هماهنگی انجام شده با رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا و با همکاری محیط بانان پاسگاه‌های سرخانکل و سلکه این کومه که توسط فرد یا افرادی در مناطق حفاظت شده و به صورت غیر مجاز ایجاد گردید، تخریب شد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ تالاب‌های استان گیلان، افزود: ساخت هرگونه کومه نما در تالاب ممنوع بوده و با افراد متخلف برخورد قانونی می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرانزلی با اشاره به برگزاری برنامه آموزشی مدیریت پسماندهای صنعتی و مواد زاید خطرناک برای کارمندان وزارت دفاع و کشتی سازی در صنایع دریایی شهیدتمجیدی بندرانزلی، اظهار کرد: دفع زباله‌های صنعتی و مواد زاید خطرناک، قوانین و مقررات و ضوابط خودش را دارد و اقدام به دفع بی‌ملاحظه و بدون مکان یابی محل مناسب پسماندهای صنعتی و خطرناک ضمن آلوده‌کردن خاک و آب‌های زیر زمینی‌ می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به سلامت و محیط زیست برساند.

جعفری با اشاره به برنامه‌های اداره حفاظت محیط زیست بندرانزلی درباره مدیریت پسماندهای صنعتی و مواد زاید خطرناک، خاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی با اهمیت رعایت ضوابط و روش‌های مدیریت اجرایی پسماندهای ویژه و صنعتی، بهداشت محیط، ایمنی و مسایل زیست محیطی در هنگام انبار کردن، نقل و انتقال و تخلیه پسماندهای خطرناک برگزار شد.


کد خبر: 23653

دیدگاهتان را بنویسید