امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

ساخت خانه ای در خدمت محیط زیست گیلان

 رئیس اداره آموزش و مشارکت‌های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان هدف از تاسیس خانه‌های فناور را به خدمت درآوردن فناوری در راستای حل چالش‌های محیط زیست دانست و گفت: خانه‌های فناور محیط زیست حلقه اتصال سازمان محیط زیست با مراکز علمی هستند.

به گزارش کاسپین الهه کلانتری با اشاره به افتتاح اولین خانه فناور محیط زیست در گیلان، اظهار کرد: این خانه با مشارکت ادارات کل پارک علم و فناوری و حفاظت محیط زیست استان گیلان در رشت افتتاح شد.

وی هدف از تاسیس خانه‌های فناور را به خدمت درآوردن فناوری در راستای حل چالش‌های محیط زیست دانست و افزود: خانه‌های فناور محیط زیست حلقه اتصال سازمان محیط زیست با مراکز علمی هستند.

رئیس اداره آموزش و مشارکت‌های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه موفقیت خانه‌های فناور مستلزم شناخت ظرفیت‌ها و قابلیت‌های طرفین و ایجاد ارتباط صحیح میان چالش‌های محیط زیست کشور با این توانمندی‌ها است، گفت: با شبکه سازی و ایجاد ارتباط میان همه واحدهای علمی، دانشگاهی، صنعتی، شرکت‌های دانش بنیان و فناور می‌توان به فرصت‌های علمی و فنی بالقوه، فعلیت بخشید و به هم‌افزایی خوبی در این حوزه دست یافت.

کلانتری، شتابدهی در فعالیت‌ها و ایده‌های استارتاپی، بازاریابی و تجاری‌سازی محصولات و خدمات نوآورانه در زمینه حفاظت از سرمایه‌های محیط زیستی، معرفی و اطلاع‌رسانی دستاوردهای فناورانه در زمینه‌های مختلف زیست محیطی، برگزاری رویدادهای آموزشی تخصصی (فناوری، نوآوری و کارآفرینی) در زمینه محیط زیست، انجام فعالیت‌های مربوط به ترویج فرهنگ فناوری، نوآوری و فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان در زمینه تخصصی را از دیگر فواید تاسیس خانه‌های فناور محیط زیست برشمرد.


کد خبر: 25613

دیدگاهتان را بنویسید