امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

ساخت حدود ۲۵ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن ملی در گیلان

آژانس خبری کاسپین-مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، مجموع تعداد طرح‌های کنونی در حال ساخت در قالب نهضت ملی مسکن استان را ۲۵ هزار و ۶۸۸ واحد عنوان و گفت: هم اکنون پیشرفت پروژه‌های نهضت ملی مسکن گیلان بین پنج تا ۵۰ درصد است.

به گزارش خبرنگار کاسپین، هادی رحمانی اظهار کرد: تاکنون از ۷۱۷ نفر ثبت نام کننده برای طرح جوانی جمعیت۵۲۶ نفر در سامانه مربوطه تایید شده‌اند و زمینی به وسعت پنج هکتار برای ۴۸۸ خانوار تامین شده است.

زمین های طرح جوانی جمیعت به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و والدین دارای سه فرزند یا بیشتر که یک فرزندشان پس از تاریخ ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ به دنیا آمده است، مشمول این طرح می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در ادامه با اشاره به ثبت نام ۱۱۸ هزار و ۶۷۰ نفر در طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: از این تعداد ثبت‌نام کننده ۲۶ هزار و ۶۱ نفر واجد شرایط شناخته شده اند که تا کنون ۶ هزار و ۹۲۵ نفر وجه اولیه را واریز و به همان نسبت پروژه تخصیص شده است.

وی با بیان اینکه به‌منظور ساماندهی متقاضیان تاکنون ۳۲۰ هکتار با قابلیت ساخت ۳۰ هزار و ۲۴ واحد شناسایی شده که ۱۰ هزار و ۱۰۰ واحد مجتمع سازی در حال انجام است، تصریح کرد: هم اینک از واحدهای در حال ساخت به ۴۰۶ واحد در قالب واگذاری زمین به اقشار ویژه، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد خود مالک، ۵۷۱ واحد بازآفرینی شهری و ۱۲ هزار و ۱۱۱ فقره مسکن روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، مجموع تعداد طرح‌های کنونی در حال ساخت در قالب نهضت ملی مسکن استان را ۲۵ هزار و ۶۸۸ واحد عنوان و بیان کرد: هم اکنون پیشرفت پروژه‌های نهضت ملی مسکن گیلان بین پنج تا ۵۰ درصد است.

طرح نهضت ملی مسکن را دولت سیزدهم برای خانه دار کردن مردم ارائه کرد. قرار است در چارچوب آن سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته و تحویل متقاضیان شود.


کد خبر: 16990

دیدگاهتان را بنویسید