امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

رکورد جهانی کشیدن قایق با شنا به یک گیلانی رسید

آژانس خبری کاسپین - «فرشید سلمانپور» ورزشکار اهل انزلی رکورد جهانی کشیدن قایق با شنا را با کشیدن یک قایق همراه با سرنشین به وزن ۹۰ کیلوگرم شکست و این رکورد را در جهان ۲ ساعت بهبود بخشید.

به گزارش کاسپین، این ورزشکار اهل انزلی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برای تبث این رکورد یک قایق ۹۰ کیلوگرمی را به فاصله ۱۰ کیلومتر از نوار ساحلی شهرستان بندرانزلی به مدت چهار ساعت و ۴۵ دقیقه کشیدم و به این ترتیب رکورد قبلی این رشته که کشیده شدن قایق ۵۵ کیلویی به طول پنج کیلومتر و به مدت ۶ ساعت و ۶ دقیقه بود ، ارتقاء یافت.

رکورد این ورزشکار اهل انزلی توسط نمایندگان کشوری مسئولان ثبت رکورد فدراسیون همگانی و مکاتباتی که فدراسیون با مسئولان ثبت رکورد گینس انجام شده با موفقیت انجام شد.

فرشید سلمانپور متولد ۱۳۴۳ در بندرانزلی است و از هشت سالگی با شنا، فوتبال و کونگ فو آشنا شد و سال هالی متمادی با انجام ورزش های سخت و طاقت فرسا از جمله تمرینات استقامتی، وزنه و شنای طولانی در توفان های سهمگین در دریای خزر و تالاب زیبای انزلی افتخارات فراوانی را برای این شهر به ارمغان آورد.

وی ۶ دوره قهرمان نجات غریق کشور و دو دوره قهرمان نجات غریق خاورمیانه شده و مربی تیم نجات غریق گیلان در مسابقات خاورمیانه، مربی شنای استقامت علی شادلو در ثبت رکورد طی نمودن عرض دریای خزر، مربی اسبق تیم های ملی قایقرانی روئینگ و بادبانی کشور و مربی بدنساز رشته های رزمی تکواندو، کاراته و کیوکوشین بوده است.

سلمانپور از قهرمانان سابق نجات غریق کشور و خاورمیانه و مربی اسبق مربی تیم ملی روئینگ و بادبانی است که تاکنون پنج رکورد جهانی را به ثبت رسانده است.

پیمودن مسافت ۳۰۰ کیلومتری چابکسر تا آستارا برای نخستین بار در جهان با تخته بادبانی (وینسرف) در سال ۱۳۸۹، ثبت رکورد کشیدن قایق یک تنی با شنای قورباغه به مسافت پنج کیلومتر در زمان دو ساعت و ۲۰ دقیقه در سال ۱۳۹۰، ثبت پارو زدن در دستگاه شبیه ساز رشته روئینگ (آرگومتر) به مسافت بیش از ۶۱ کیلومتر بدون وقفه در سال ۱۳۹۱ و کشیدن قایق دو تنی به مسافت دو هزار و یکصد متر در مدت زمان یک ساعت و ۲۸ دقیقه در مهر سال ۹۷ و ثبت رکورد ۲۵ ساعت پارو زدن بر روی پدل بورد در سال ۹۸ در کارنامه این ورزشکار وجود دارد.


کد خبر: 16004

دیدگاهتان را بنویسید