امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

رونمایی از ۶ محصول جدید فناورانه در نمایشگاه فن بازار گیلان

کاسپین- معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری گیلان از رونمایی ۶ محصول جدید فناورانه در نمایشگاه فن بازار این استان خبر داد.

به گزارش کاسپین، کمیل بابایی  در حاشیه افتتاح نمایشگاه فن بازار در رشت اظهار کرد: این نمایشگاه در راستای شعار سال با عنوان «پژوهش و فناوری، پیشران رشد تولید و مهار تورم» با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان در مرکز نوآوری دانشگاه گیلان افتتاح شد.

وی به تشریح اهداف برپایی نمایشگاه فن بازار پرداخت و افزود: هدفمند کردن ارتباطات کنشگران این زیست بوم، توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری، ارائه پژوهش‌ها و عملکردهای تحقیقاتی دانشگاه‌ها، نمایش توانمندی‌های فناوران و ارائه نیازمندی‌های دستگاه‌های اجرایی از اهم اهداف برپایی این نمایشگاه است.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری گیلان از عرضه ۲۵۰ محصول فناورانه و طرح‌های پژوهشی کاربردی در نمایشگاه فن بازار رشت خبر داد و اضافه کرد: پارک علم و فناوری استان متولی برگزاری این نمایشگاه بوده که دستاوردهای پژوهشی ۳۱ دستگاه اجرایی استان در این نمایشگاه عرضه شده است.

بابایی ادامه داد: برگزاری ۱۵ کارگاه آموزشی در حوزه‌های کشاورزی، فناوری اطلاعات و استاندارد، نشست‌های انتقال تجربه و مسابقه از دیگر برنامه‌های نمایشگاه فن بازار گیلان است.

وی از رونمایی ۶ محصول جدید فناورانه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان خبر داد و افزود: در جریان برگزاری آن شش محصول جدید شامل سه ربات، یک محصول در حوزه کشاورزی، یک محصول بهداشتی بر پایه گیاه و یک شیشه هوشمند مات شونده رونمایی می‌شود.


کد خبر: 22180

دیدگاهتان را بنویسید