امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

رفع تصرف اراضی ملی ۱۵۰ میلیارد ریالی در ماسال

 جانشین فرمانده انتظامی گیلان از رفع تصرف یک هکتار از اراضی ملی به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در شهرستان ماسال خبر داد.

به گزارش کاسپین سردار حسین حسن‌پور با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، اظهار کرد: مجموعه انتظامی در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

وی از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط افرادی سودجو در شهرستان ماسال و آغاز تحقیقات پلیس در این زمینه خبر داد و گفت: مأموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناسان منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، متهم یک هکتار از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله فنس و پرچین محصور کرده است.

این مقام انتظامی به معرفی متهم ۶۰ ساله به مرجع قضائی اشاره کرد و گفت: با حکم قضائی کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد، و همچنین کارشناسان ارزش تقریبی این اراضی را ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار حسن‌پور تصریح کرد: حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی از اولویت‌های مجموعه انتظامی است و مبارزه با زمین‌خواران و سودجویان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.


کد خبر: 23227

دیدگاهتان را بنویسید