امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

رشد ۱۷ درصدی بازدید گردشگران از جاذبه های تاریخی گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: بیش از ۱۲ میلیون گردشگر در سال ۱۴۰۲ از جاذبه های تاریخی و موزه های استان بازدید کردند که این رقم نسبت به دوران مشابه در سال گذشته اش ۱۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش کاسپین ولی جهانی اظهار کرد شهرک تاریخی ماسوله، موزه میراث روستایی گیلان، بنای تاریخی قلعه رودخان و موزه چای لاهیجان انتخاب نخست گردشگران برای بازدید از جاذبه های تاریخی استان بوده است.
وی همچنین از ورود بیش از ۴۰۰ هزار خودرو به این استان در فاصله زمانی ابتدای طرح نوروزی تا ۲۹ اسفند۱۴۰۲ خبر داد.
جهانی با توجه به تشریح جزئیات آماری ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان طی این مدت اظهار کرد: بر اساس داده‌های آماری، تعداد ورود خودروبه استان از مرز ۴۰۰ هزار گذشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از خروج ۲۸۶ هزار خودرو از این استان خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون حدود یک میلیون و ۹۶۴ هزار نفر از مبادی زمینی و هوایی وارد گیلان شدند و یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر هم از این استان خارج شدند.
جهانی از ثبت اقامت ۳۷۰ هزار نفر _ شب در گیلان خبر داد و بیان کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۷۷ درصد کاهش داشته است.
او از اقامت ۱۷۴ گردشگر خارجی در گیلان خبر داد و افزود: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری و چینی هستند.
سال گذشته ورود بیش از ۷۷ میلیون و ۳۰۵ هزار گردشگر به استان برآورد شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته اش بیش از ۱۵ درصد افزایش داشته است.
گیلان دارای سه هزار و ۵۵۴ واحد تاسیسات گردشگری است که ۳۸۲ مورد آنها بین‌راهی بوده و بیش از ۱۲ هزار نفر در بخش گردشگری گیلان فعال هستند.


کد خبر: 26115

دیدگاهتان را بنویسید