امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

رشت رتبه اول ماندگاری مسافر در گیلان / کنار سواحل و رودخانه‌ها چادر نزنید

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره به ثبت اقامت ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر شب در استان گفت: شهرستان‌های رشت، انزلی و فومن از پر اقامت ‌ترین شهرستان‌های استان بودند.

ولی جهانی در گفت و گو با خبرنگار کاسپین با اشاره به اینکه گیلان در شش روز اول نوروز ورود مسافر به گیلان از مرز ۴ میلیون نفر گذشت، اظهار کرد: گیلان از جمله استان‌هایی که به واسطه ظرفیت‌های غنی طبیعی، فرهنگی، تاریخی و گردشگری خود مورد توجه ویژه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره به استقبال کم نظیر مسافران نوروزی از نقاط مختلف این استان بیان کرد: شهرستان‌های رشت، انزلی و فومن از پر بازدیدترین و پر اقامت ترین شهرستان‌های گیلان بودند که در این ایام به صورت ویژه مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

جهانی با اشاره به حضور معنادار گردشگران به گیلان اضافه کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مبادی زمینی و هوایی وارد گیلان شدند.

وی از ثبت اقامت بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر _ شب در گیلان خبر داد و افزود: این تعداد اقامت از ابتدای طرح نوروزی تاکنون در اماکن و تأسیسات گردشگری گیلان به ثبت رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در بخش دیگر صحبت‌هایش با اشاره به شرایط اقلیمی متفاوت این استان بیان کرد: گیلان دارای تنوع آب و هوایی و اقلیمی در بخش‌های جلگه‌ای، کوهپایه ای و کوهستانی و ییلاقی است که شرایط آب و هوا در هر بخش متفاوت است.

جهانی با تاکید بر لزوم دقت در انتخاب مقصد سفر از سوی گردشگران و مسافران برای اقامت و تفریح در گیلان اضافه کرد: گردشگران و مسافران قبل از سفر به گیلان حتماً از وضعیت هواشناسی و جوی این استان اطلاعات کسب کنند و سپس عازم این استان زیبا شوند.

وی با بیان اینکه گردشگران و مسافران قبل از سفر به گیلان محل اقامت شأن تعیین کنند، افزود: در حال حاضر حدود ۸۰ درصد تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان پُر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از مسافران و گردشگران خواست در کنار رودخانه‌ها و سواحل چادر نزنند، گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها زیاد است و لذا از مسافران و گردشگران در گیلان انتظار می‌رود نسبت به چادر زدن در کنار سواحل و رودخانه‌ها بپرهیزند.

جهانی با اشاره به احتمال خطر گاز گرفتگی و خفگی درون چادرها اضافه کرد: مسافران و گردشگران اگر اقدام به راه اندازی چادر در مکان آزاد کردند به هیچ عنوان وسایل آتش زا نظیر پیک نیک و ذغال به داخل چادر نبرند.
وی با بیان اینکه نصب چادر در اماکن عمومی و شهرهای گیلان ممنوع است، افزود: اداره کل میراث فرهنگی برای رفاه حال شهروندان تعریف اماکنی جهت نصب چادر در شهرها در دستور کار قرار دارد.


کد خبر: 26313

دیدگاهتان را بنویسید