امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

رشت برای «زمستان» آماده می شود!

آزانس خبری کاسپین - شهردار رشت بر هرس به موقع درختان در فصل پاییز به منظور پیشگیری از سقوط ناشی از بادهای موسمی تاکید کرد و گفت: تجهیزات، ماشین آلات و امکانات ترابری شهرداری برای انجام عملیات در مواقع ضروری و مقابله با حوادث غیر مترقبه در زمستان باید آماده‌سازی شوند.

به گزارش کاسپین، رحیم شوقی در جلسه شورای مدیران مناطق پنجگانه شهری که در محل منطقه یک شهری برگزار شد با اشاره به نزدیک شدن به فصل بارندگی و زمستان اظهار کرد: انجام لایروبی در مسیرهای خروجی آب و شناسایی و برطرف کردن ایرادهای فنی در مناطق پنجگانه ضروری است.

وی بر هرس به موقع درختان در فصل پاییز به منظور پیشگیری از سقوط ناشی از بادهای موسمی تاکید کرد و افزود: تجهیزات، ماشین آلات و امکانات ترابری شهرداری برای انجام عملیات در مواقع ضروری و مقابله با حوادث غیر مترقبه در زمستان باید آماده‌سازی شوند.

شهردار رشت با بیان اینکه بازگشایی مسیر خیابان سعدی _ خیابان سرگل به صورت روزانه پیگیری می‌شود، تصریح کرد: بازگشایی خیابان پشت قند و شکر به چهارراه گلسار در حال انجام است.

شوقی، افزایش سرانه فضای سبز شهر رشت را حائز اهمیت خواند و گفت: برنامه ریزی و ایجاد پارک‌های جدید در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهر رشت در دست اقدام است.

شهردار رشت با پیگیری مصوبات گذشته شورای مدیران مناطق، بیان کرد: در مدت ۳۰ روز آینده تعداد ۸ سرویس بهداشتی در مناطق پنجگانه شهری احداث می‌شود.

شوقی با اشاره به اینکه اجرایی شدن بند (ت) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲، دی ماه پایان می‌یابد گفت: قانونگذار فرصت کم نظیری را برای مستحدثاتی که بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه در محدوده شهرها ساخته شده و تا قبل از پایان سال ۱۴۰۰ پرونده آن‌ها در کمیسیون ماده (۱۰۰) قانون شهرداری‌ها طرح و منجر به صدور رأی قطعی گردیده فراهم کرده است تا با رعایت مفاد این قانون به واریز نقدی عوارض بدل خواهد شد.

وی ادامه داد: این دسته از مالکان فرصت چندانی ندارند و باید در اسرع وقت به مناطق ۵گانه شهرداری برای پیگیری و تعیین جریمه قانونی مراجعه کنند چون برابر قانون در صورت‌عدم تعیین تکلیف و پرداخت نکردن جرایم تا تاریخ ۱۴۰۲/۹/۳۰ احکام صادره مجدداً به حکم اولیه بازخواهد گشت.

بررسی میزان وصولی و تحقق بودجه مناطق از جمله دستور جلسه شورای مدیران مناطق پنجگانه شهری به ریاست شهردار رشت بود.


کد خبر: 19561

دیدگاهتان را بنویسید