امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

راه اندازی رشته مدیریت کسب و کار در جهاد دانشگاهی گیلان

سرپرست موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی گیلان گفت: جهاد دانشگاهی گیلان امکان ادامه تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی در مقطع کارشناسی ارشد را فراهم کرد.

دکتر محمدعلی رحیمی پور از راه اندازی رشته مدیریت کسب و کار خبر داد و اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان گیلان این فرصت را برای متقاضیان رشته مدیریت کسب و کار – گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد کرده است تا داوطلبان در صورت تمایل تحصیلات خود را در این رشته ادامه دهند.

سرپرست موسسه آموزشی عالی جهاد دانشگاهی گیلان با بیان اینکه رشته مدیریت کسب و کار به عنوان یکی از مهمترین رشته‌های تحصیلی حوزه تجارت در دنیای امروز شناخته می‌شود، افزود: دلیل این اهمیت، تاثیر مدیریت کسب و کار بر روی اقتصاد جهانی و همچنین بر روی زندگی افراد است.

وی با اشاره به اینکه در دنیای امروز تعداد زیادی از افراد به عنوان کارآفرین، مدیر یا مشاور کسب و کار فعالیت می‌کنند، گفت: این افراد برای موفقیت در کسب و کار خود نیاز به داشتن مهارت‌های مدیریتی نوین دارند و علاوه بر اینکه رشته مدیریت کسب و کار به دانشجویان، مهارت‌های مدیریتی لازم برای موفقیت در کسب و کار را آموزش می‌دهد، می تواند به روند جهانی شدن رقابت در بازارهای کار و نیاز به کارآفرینی و خلق شغل، آموزش‌های مرتبط با مدیریت کسب و کار برای افرادی که به دنبال ایجاد کسب و کار خود هستند، کمک کند.

رحیمی پور در راستای اهمیت راه اندازی این گرایش در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی گیلان عنوان کرد: رشته مدیریت کسب و کار به دانشجویان، مهارت‌های مدیریتی لازم برای راه‌اندازی و مدیریت کسب و کارهای موفق را آموزش می‌دهد و به افراد کمک می‌کند تا به خوبی برای رقابت در بازارهای کار آماده شوند.

سرپرست موسسه آموزشی عالی جهاد دانشگاهی گیلان ادامه داد: آموزش‌های مرتبط با مدیریت کسب و کار برای افرادی که به دنبال ایجاد کسب و کار خود هستند بسیار حائز اهمیت است؛ علاوه بر این، با توجه به روند جهانی شدت رقابت در بازارهای کار و نیاز به کارآفرینی و خلق شغل، داشتن مهارت‌های مدیریتی در کسب و کار ضرورت دارد.

وی با تاکید بر اهمیت رشته مدیریت کسب و کار در ایجاد مهارت‌های مدیریتی لازم برای موفقیت در کسب و کار، خاطرنشان کرد: این مهارت‌ها شامل مهارت‌های مدیریتی مالی، منابع انسانی، بازاریابی، رهبری، استراتژی و برنامه‌ریزی است و قطعا این آموزش‌ها به افراد کمک می‌کند تا به خوبی برای رقابت در بازارهای کار آماده شوند.

به گزارش ایسنا، متقاضیان جهت انتخاب رشته نهایی می توانند به سایت سازمان سنجش به نشانی «www.sanjesh.org» و یا به صورت حضوری به موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی گیلان در رشت مراجعه کنند.


کد خبر: 14585

دیدگاهتان را بنویسید