امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

رئیس جمهور راه‌آهن رشت_کاسپین را افتتاح می کند!

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به پیشرفت ۹۴ درصدی پروژه راه آهن رشت- کاسپین گفت: هم‌اکنون این پروژه پیشرفت خوبی دارد و تلاش بر آن است در زمانبندی پیش بینی شده، تکمیل و با حضور رئیس‌جمهور بهره‌برداری شود.

به گزارش کاسپین عباس خطیبی معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، اسدالله عباسی استاندار گیلان و محمد سجاد سیاهکارزاده مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از پروژه راه‌آهن رشت  کاسپین دیدار کرد.

بهره‌برداری از راه‌آهن رشت_کاسپین با حضور رئیس جمهور

عباسی خطیبی معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در حاشیه این بازدید با اشاره به پیشرفت ۹۴ درصدی پروژه راه آهن رشت- کاسپین اظهار کرد: این‌ پروژه در بخش‌های ایستگاهی، زیرساختی و روسازی با سرعت درحال تکمیل است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به تکمیل خط ریلی راه‌آهن رشت -کاسپین گفت:  هم‌اکنون این پروژه پیشرفت خوبی دارد و تلاش بر آن است در زمانبندی پیش بینی شده، تکمیل و با حضور رئیس جمهور بهره‌برداری شود.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، راه‌آهن رشت_کاسپین را یکی از مهمترین و اساسی‌ترین پروژه‌های ریلی کشور دانست و بیان کرد: این خط ریلی کریدور شمال – جنوب را در شاخه میانی دریا خزر به دریای عمان و خلیج فارس متصل می‌کند.

تکمیل راه‌آهن رشت_کاسپین در افزایش ترانزیت کالا تاثیرگذار است

اسدلله عباسی استاندار گیلان نیز در این بازدید با بیان اینکه تکمیل راه‌آهن رشت_کاسپین یکی از تاکیدات رئیس جمهور به مسوولان وزارت راه و گیلان است، اظهار کرد: قطعه آخر خط آهن رشت- کاسپین از نظر فنی و زمانبندی مورد بررسی قرار گرفت و افتتاح آن عیدی دولت مردمی و انقلابی سیزدهم به مردم شریف گیلان و ایران اسلامی خواهد بود.

وی با اشاره به نهایی بودن تکمیل راه‌آهن رشت_کاسپین گفت: این پروژه تکمیل کننده کریدور شمال- جنوب و شرق به غرب بوده و نقش مهم و حیاتی در ترانزیت کالا و تجارت خواهد داشت.

فاز نخست راه‌آهن رشت -کاسپین افتتاح می‌شود 

سید سجاد سیاهکار زاده رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این بازدید بهره‌برداری از این پروژه‌ را از آن جهت بسیار مهم دانست و اظهار کرد: امکان حمل و نقل ترکیبی را در فضای تجارت، در کریدور شمال-جنوب فراهم می‌کند.

وی با اشاره به نقش راه‌آهن رشت_کاسپین در خصوص افزایش صادرات در گیلان گفت:  ۳۰ تا ۴۰ درصد نقل و انتقال کالا از بندر می‌تواند توسط ریل انجام شود و یکی از اساسی‌ترین بخش ها در توسعه بندر بشمار می‌رود.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، با تکمیل فاز اول این پروژه که به زودی افتتاح خواهد شد حمل و نقل ترکیبی محقق شده و فضای توسعه‌ای نیز درفازهای بعدی پیش بینی و برنامه ریزی شده است.


کد خبر: 24162

دیدگاهتان را بنویسید