امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

دو مدال حاصل تلاش ورزشکاران گیلانی در هانگژو

آژانس خبری کاسپین - سامان رضی با مهار وزنه ۲۳۵ کیلوگرم در وزن ۱۰۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و مهری فلاحی لیبرو تیم ملی والیبال نشسته ایران نیز با شکست تیم تایلند به مدال نقره دست یافت.

به گزارش  کاسپین، در روز پایانی مسابقات والیبال نشسته در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، امروز جمعه تیم بانوان ایران با حضور مهری فلاحی لیبرو گیلانی تیم ملی مقابل تایلند به میدان رفت و با برتری ۳ بر صفر مقابل این حریف، به مقام نایب قهرمانی و مدال نقره در بازی‌ها رسید.

تیم کشورمان در این رقابت با نتایج ۲۵ بر ۱۱.۲۵ بر ۱۰ و ۲۵ بر ۷ از سد تایلند گذشت و مدال نقره را برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

مسابقات والیبال نشسته بانوان با حضور ایران، کره جنوبی، ژاپن، چین، تایلند و مغولستان به صورت دوره‌ای برگزار شد و تیم ایران با ۴ برد و تنها یک شکست مقابل چین، با ۱۲ امتیاز در رده دوم ایستاد.

همچنین در روز پنجم از چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی هانگژو و در رقابت‌های پاراوزنه برداری، در وزن ۱۰۷ کیلوگرم، علی اکبر غریب شاهی و سامان رضی به روی تخته رفتند که سهم این دو وزنه بردار کشورمان یک مدال طلا برای غریب شاهی همراه با رکوردشکنی و یک مدال برنز برای رضی بود.

غریب شاهی موفق شد در اولین حرکت وزنه ۲۴۳ کیلوگرم را مهار کند. در حرکت دوم، وی وزنه ۲۴۷ کیلوگرم را نتوانست مهار کند. در حرکت سوم غریب شاهی وزنه ۲۵۱ کیلوگرم را درخواست داد و موفق به مهار آن شد تا به مدال طلا برسد و رکورد بازی‌های پاراآسیایی را بشکند.

سامان رضی نیز وزنه ۲۲۰ را در حرکت اول ثبت کرد. وی در حرکت دوم وزنه ۲۲۵ را ثبت کرد.

رضی در حرکت سوم وزنه ۲۳۵ کیلوگرم را مهار کرد و موفق به کسب مدال برنز شد.


کد خبر: 20770

دیدگاهتان را بنویسید