امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۳

دشت یک امتیازی ملوان در اراک

تیم فوتبال ملوان انزلی در آخرین دوره از فوتبال نیم فصل لیگ برتر مقابل آلمینیوم اراک در ورزشگاه این شهر به تساوی یک گل قانع شد.

به گزارش کاسپین  در آخرین هفته از مسابقات لیگ برتر، ملوان و آلومینیوم در اراک به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با نتیجه ۱-۱ خاتمه پیدا کرد تا نیم فصل لیگ بیست و سوم با تساوی برای دو تیم خاتمه پیدا کند.

آلومینیوم که پیش از این نفرات مهمی را به دلیل مصدومیت در دسترس نداشت در ابتدا توسط فخرالدینی با یک ضربه پنالتی جلو افتاد اما سهل‌انگاری مدافعان این تیم سبب شد تا تیمش خیلی زود گل مساوی را از رضا جعفری دریافت کند و نیمه نخست با نتیجه ۱-۱ به پایان برسد.

در نیمه دوم زور هیچکدام از تیم‌ها به یکدیگر نرسید اما در دقیقه ۹۲ صحنه بحث برانگیز به وجود آمد؛ ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود آلومینیوم اراک با ارسال بلند میلاد فخرالدینی وارد محوطه شد، نوروزی‌فرد به قصد چارچوب ضربه سر زد و دروازه ملوان را باز کرد اما کوپال ناظمی اعتقاد به آفساید داشت و گل را مردود اعلام کرد تا بازی با همان نتیجه ۱-۱ تمام شود.

آلومینیوم با این یک امتیاز حالا با ۲۲ امتیاز با یک بازی بیشتر نسبت به همسایگان خود در رده هشتم جدول است و ملوان هم ۲۴ امتیازی پنجم است تا چشم انتظار بازی پایانی ذوب آهن- گل گهر باقی بماند.

آلومینیوم اراک:
احمد گوهری، سیدمهران موسوی، بهروز نوروزی‌فرد، میلاد بدرقه، میلاد فخرالدینی، یونس اکبرپور، امیر نوری (۴۲ – رضا جبیره)، علیرضا نقی‌زاده (۷۷-ابوالفضل قنبری)، عارف حاجی‌عیدی، محمدمهدی لطفی و مهدی لیموچی (۹۱-شروین بزرگ)
سرمربی: مجتبی حسینی

1973301ملوان: 
افشار صداقت، ابوذر صفرزاده (۷۲- میلاد باقری)، آرمان اکوان، حامد نورمحمدی، مجید عیدی، پدرام قاضی‌پور، پویا پورعلی، حسین صادقی (۸۳-محمدرضا بردبار)، مهران احمدی (۶۱-مهدی موقری)، رضا جعفری و محمدرضا سلیمانی (۷۲-سهیل فداکار)
سرمربی: مهدی تارتار
1973302

شرح گل:

آلومینیوم اراک ۱ – 0 ملوان (میلاد فخرالدینی دقیقه ۲۶): پنالتی را خود میلاد فخرالدینی به زیبایی درون دروازه صداقت قرار داد تا تیمش با یک گل جلو بیفتد.

آلومینیوم ۱ – ۱ ملوان (رضا جعفری دقیقه37): اشتباه مدافعان آلومینیوم اراک باعث شد جعفری از قلب خط دفاع نفوذ کند و توپ را درون دروازه جعفری جای دهد.


بهترین بازیکن زمین: میلاد فخرالدینی کاپیتان آلومینیوم اگر چه از روی نقطه پنالتی برای تیمش گلزنی کرد، اما جدای از آن نقش کلیدی در بازی امروز داشت، او یک پنالتی گرفت و حتی در دقیقه 2+90 با ارسالی که به سمت دروازه ملوان داشت، زمینه‌ساز گل دوم تیمش شد که با نظر داور آفساید اعلام شد. یونس اکبرپور با توجه به نفوذهای خود برای آلومینیوم اراک تاثیری به سزا در نتیجه به دست آمده داشت و ارسال‌هایش در همان نیمه نخست آرامش مدافعان ملوان را از بین برده بود.


اتفاق ویژه: در دقیقه 2+90 بازی بود که به سود آلومینیوم اعلام خطا شد و در آخرین موقعیت این تیم، میلاد فخرالدینی پشت توپ ایستاد، ارسال فخرالدینی در داخل محوطه جریمه با ضربه سر نوروزی‌فرد همراه شد تا دروازه صداقت باز شود و این تیم دو بر یک جلو بیفتد؛ اما این اتفاق با پرچم کمک داور همراه شد که معتقد بود این گل در شرایط آفساید به ثمر رسیده و کوپال ناظمی نظر کمک خود را تایید کرد تا بازی با همان نتیجه ۱-۱ به پایان برسد.


دقایق حساس:

دقیقه ۱: شوت خطرناک سلیمانی با گذر در عرض محوطه جریمه با مهار گوهری راهی کرنر شد.
دقیقه ۱۷: مدافعان آلومینیوم اراک سراسیمه در تلاش هستند تا از خوردن گل جلوگیری کنند و تاکنون هم موفق بوده‌اند.
دقیقه ۲۱: موقعیت ایده‌آلی که اراکی‌ها داشتند از سمت راست آغاز شد و ابتدا ضربه اکبرپور مهار شد و در شرایطی که نقی‌زاده به سادگی می‌توانست دروازه ملوان را باز کند، ضربه‌اش به بیرون رفت.
دقیقه ۲۵: حرکت لطفی توپ را در محوطه جریمه به فخرالدینی رساند که این اتفاق با خطای بازیکن ملوان روبه‌رو شد که به سود آلومینیوم اعلام ضربه پنالتی شد.
دقیقه ۳۵: ارسال خطرناک پدرام قاضی‌پور به داخل محوطه جریمه با ضربه سر مدافعان آلومینیوم باعث کرنر شد و کرنر ارسالی توسط گوهری مهار شد.
دقیقه 48: شوت سرکش حاجی عیدی با دفع خوب افشار صداقت مواجه شد.
دقیقه ۵۴: ضربه خطرناک عیدی از میانه زمین به سمت چارچوب آلومینیوم با خوش شانسی گوهری بیرون رفت.
دقیقه ۶۱: ضربه زیبای اکبرپور در آستانه ورود به دروازه ملوان بود که این ضربه ابتدا با دفاع ملوان برخورد کرد تا راهی کرنر شود.
دقیقه ۸۴: حرکت خوب و تیمی بازیکنان آلومینیوم اراک توپ را به خوبی به خط حمله خود رساند که پاس جبیره به لیموچی رسید و ضربه این بازیکن با برخورد به تیرک دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۹۲: ارسال فخرالدینی داخل محوطه جریمه با ضربه سر بهروز نوروزی‌فر، داخل چارچوب دروازه ملوان قرار گرفت که این موضوع باعث شد تا پرچم کمک داور به نشانه آفساید بالا برود تا گل اراکی‌ها مردود شود.


کد خبر: 23214

دیدگاهتان را بنویسید