امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

درآمد ۲۰۰ میلیارد تومانی کشاورزان لنگرودی از هندوانه

آژانس خبری کاسپین - فرماندار لنگرود، ۱۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را زیر کشت هندوانه دانست و گفت: ارزش اقتصادی هندوانه کاری در شهرستان لنگرود حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار کاسپین، محمدرضا جلالی در حاشیه آغاز برداشت محصول هندوانه در شهرستان لنگرود، اظهار کرد: با تلاش کشاورزان هندوانه کار چاف و چمخاله، شاهد برداشت این محصول ارزشمند و پر طرفدار هستیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مانند سال های گذشته محصول خوبی برداشت خواهد شد، تصریح کرد: شهرستان لنگرود ۳۰ درصد محصول هندوانه استان را تامین می کند.

فرماندار لنگرود ۱۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را زیر کشت هندوانه دانست و بیان کرد: ۸۵۰ کشاورز هندوانه کار داریم که از اواسط فروردین ماه زراعت خود را آغاز کرده اند و به طور متوسط ۲۲ تا ۳۱ تن در هکتار تولید می کنند.

جلالی، ارزش اقتصادی هندوانه کاری در شهرستان لنگرود را حدود ۲۰۰ میلیارد تومان دانست و متذکر شد: امیدواریم زمینه لازم جهت صادرات محصول هندوانه چاف و چمخاله فراهم شود و کشاورزان درآمد خوبی را به دست بیاورند.

وی با تاکید بر لزوم کشت محصولات سازگار با محیط زیست منطقه، خاطرنشان کرد: کشاورزان جهت مبارزه با آفات و بیماری ها حتما از مشاوره کارشناسان حوزه جهاد کشاورزان بهره بگیرند.


کد خبر: 16237

دیدگاهتان را بنویسید