امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

دانش آموزان گیلانی سفیران نجات غریق می شوند

رئیس هئیت نجات غریق و غواصی شهرستان رشت از برگزاری کارگاه آموزش پیشگیری از غرق شدگی در گیلان خبر داد.

 

به گزارش کاسپین کارگاه آموزش پیشگیری از غرق شدگی ویژه سرگروه های آموزشی، مسئولین انجمن شنا شهرستان مناطق آموزش و پرورش استان گیلان ، در سالن اجتماعات معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش رشت برگزار شد.
امیر مومنی رئیس هیئت نجات غریق و غواصی شهرستان رشت از اجرای کارگاه آموزش پیشگیری از غرق شدگی در استان گیلان خبر داد گفت: برگزاری این دوره از کارگاه ها در نوار ساحلی رشت اجرا خواهد شد.
وی تصریح کرد: هیئت نجات غریق و غواصی شهرستان رشت با همکاری آموزش و پرورش جهت آموزش مسؤولان انجمن شنا و سرگروه‌های آموزشی در کارگاه پیشگیری از غرق شدگی آموزش می بینند و پس از آن برای آموزش در مدارس جهت ارائه مطالب پیشگیری از غرق شدگی حضور پیدا خواهند کرد.
مومنی هدف از برگزاری این طرح را با توجه به حجم بالای مسافران در سواحل شهرستان رشت و همچنین عدم آگاهی مردم منطقه مخصوصا نوجوانان و جوانان از خطرات غرق شدگی این آموزشهارا، راستای پیشگیری از غرق شدگی عنوان کرد.

وی با اشاره به طرح دانش آموزی سفیران نجات غریق تصریح کرد: در این طرح دانش آموزان به عنوان همیار و سفیر نجات غریق، موارد فرا گرفته در این دوره‌ها را به خانواده‌هایشان انتقال می دهند تا با بهره گیری از این آموزش‌ها به عنوان همیاران و سفیران نجات غریق در بین خانواده و جامعه مسمر ثمر باشند.


کد خبر: 27305

دیدگاهتان را بنویسید