امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
گامی مثبت برای تحقق جوانی جمعیت در گیلان؛

خانواده های دارای سه فرزند گیلان «زمین دار» می شوند

آژانس خبری کاسپین- سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان گفت: در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تاکنون ۱۱۵ قطعه زمین به مساحت ۲۴ هزار و ۱۰۰ مترمربع برای واگذاری به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر در گیلان آماده شده‌است.

به گزارش کاسپینن، محمدرضا فلاحتگر اظهار کرد: در شهرستان کیاشهر ۷۵ قطعه، شفت هفت، فومن هشت و تولم شهر “جمعه بازار” ۲۵ قطعه زمین برای واگذاری به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر آماده شده‌است.

وی خاطر نشان کرد: اراضی آماده شده از هفته آینده به ۱۵۰ خانواده در کیاشهر، ۱۴ خانوار در شهرستان شفت، ۱۶ خانواده در فومن و ۵۰ خانوار دارای سه فرزند و بیشتر در تولم شهر اعطا می‌شود.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به ثبت نام ۱۱۹ هزار و ۲۸۶ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در استان اضافه کرد: تاکنون ۲۶ هزار و ۸۷۲ متقاضیان دارای چهار شرط در نظرگرفته شده تایید نهایی شدند و زمین ۱۵ هزار و ۸۴۲ متقاضی تامین شده‌است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶ هزار و ۸۸۱ متقاضی دارای آورده بالای ۴۰ میلیون تومان هستند، اظهار کرد: ۹ هزار و ۶۱۷ واحد مسکونی در گیلان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در حال اجراست.

فلاحتگر با تشریح ساخت واحدهای مسکونی در طرح حمایتی، بازآفرینی، خودمالکی “بخش خصوصی” بخش روستایی و جوانی جمعیت خاطر نشان کرد: هزار و ۱۵۷ متقاضی در گیلان در طرح جوانی جمعیت ثبت‌نام کردند که ۴۵۵ متقاضی تایید اولیه و نهایی شدند.

وی اظهار کرد: هزینه بالای آماده‌سازی و تحکیم بستر سایت‌های نهضت ملی مسکن به دلیل شرایط خام، آب و هوای منطقه و بالا بودن سطح ایستایی آب های زیرزمینی نسبت به سایر استان‌ها، عدم امکان استفاده از اراضی به دلیل نوع باغی و کشاورزی، کمبود مصالح خام مصرفی و عدم وحدت رویه در محاسبه عوارض صدور پروانه توسط شهرداری‌ها از جمله چالش‌های نهضت ملی مسکن در گیلان است.


کد خبر: 19532

دیدگاهتان را بنویسید