امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۳

حمله «شیر» به مدارس گیلان!

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از امضای قرارداد توزیع شیر در مدارس ابتدایی استان با یک شرکت تولید فرآورده‌های لبنی خبر داد.
به گزارش کاسپین محمدحسین رمضانی گفت:با امضای توافقنامه‌ای بین اداره کل آموزش و پرورش گیلان و یک شرکت تولید فرآورده‌های لبنی، توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی گیلان پس از ۶ سال توقف، از سال تحصیلی جدید آغاز می‌شود.

وی هدف از این کار را تقویت سلامت جسمی و ذهنی دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: در مرحله نخست ۲۰۰ هزار پاکت شیر بین دانش آموزان ابتدایی مناطق روستایی و عشایری شامل در هر ماه توزیع می‌شود.

محمد حسین رمضانی با تأکید بر اهمیت توزیع شیر سالم در مدارس گفت: طبق این قرارداد، شرکت لبنی موظف است همه مجوز‌های لازم شامل پروانه تولید و بهره برداری از سازمان غذا و دارو و همچنین مجوز حمل و نقل و صلاحیت عوامل محیطی را از معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کند. 

وی گفت: این قرارداد یک ساله است و تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه دارد.شیر رایگان پس از ۶ سال وقفه در سبد غذایی دانش آموزان گیلان قرار گرفت

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه توزیع شیر در مدارس از سال ۷۹ برای حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز آغاز شده بود گفت: براساس این طرح، ۷۰ نوبت شیر در طول سال تحصیلی در میان دانش‌آموزان توزیع شد، اما به مرور از میزان توزیع شیر در مدارس کاسته شد و در سال ۹۶ به دلیل کمبود اعتبار، این طرح متوقف شد.

محمد حسین رمضانی افزود:بر اساس نظر کارشناسان علوم تغذیه، مصرف شیر از پوکی استخوان و کاهش متوسط قد دانش‌آموزان، پوسیدگی دندان، کاهش حافظه و کاهش ابتلا به سرطان در جامعه‌ی هدف به ویژه دانش آموزان جلوگیری کرده و سبب تقویت پوست و مو، افزایش حجم ماهیچه و کاهش استرس می‌شود.


کد خبر: 22548

دیدگاهتان را بنویسید