امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

«حدنگار» به کمک محاکم قضایی گیلان می آید

 رئیس کل دادگستری گیلان گفت: با اجرای قانون حد نگار درصد زیادی از پرونده‌های محاکم قضایی کاهش می‌یابد.

به گزارش کاسپین حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال گیلان با اشاره به اهمیت قانون حد نگار، اظهار کرد: با اجرای قانون حد نگار درصد زیادی از پرونده‌های محاکم قضایی کاهش می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه هدف مسئولان باید جلب رضایت عمومی مردم و رعایت ضوابط قانونی در جامعه و کمک به زندگی اجتماعی مسالمت آمیز آحاد مردم باشد، افزود: هر چقدر تشکیل پرونده قضایی کاهش یابد به آرامش جامعه کمک می‌کنیم.

رئیس شورای قضایی گیلان با تاکید بر سند دار کردن اراضی، گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز در داخل شهرها نیز ناشی از نداشتن سند بوده که خسارات جبران ناپذیری را به بافت شهری وارد کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی با بیان اینکه طرح هادی مشکلات حجم را در استان گیلان برای روستاییان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: باید رفع تداخلات در روستاهایی که دچار اختلافاتی بین بنیاد مسکن و منابع طبیعی هستند در اولویت قرار گیرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، وی با اشاره به دغدغه‌های ریاست محترم قوه قضائیه در خصوص تغییر کاربری‌ها، تصریح کرد: دستگاه‌های متولی باید با اعمال حاکمیت مقتدرانه و به نفع مردم از سوء استفاده متصرفان و سودجویان جلوگیری کرده و مدیرانی را که به قانون تمکین نکرده و در مسیر انحراف قدم بر می‌دارند از دایره خدمت حذف کنند.


کد خبر: 27727

دیدگاهتان را بنویسید