امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

«حالِ خوب» به تالاب انزلی بر می گردد!

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه ۶۸۲ هزار مترمکعب از حوضچه و آبراه‌های تالابی بندرانزلی در سال گذشته لایروبی شد، گفت: لایروبی تنها راه نجات تالاب نیست و مبحث آبخیزداری همچنین جلوگیری از ورود فاضلاب نیز مورد باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش کاسپین حسین یونسی با اعلام این خبر، اظهار کرد: با تخصیص اعتبار ۱۳۱۸ میلیارد ریال برای لایروبی حوضچه و آبراه‌های تالابی بندرانزلی پس از تنظیم اسناد، برگزاری تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار واجدالشرایط، این پروژه از خرداد ماه سال گذشته آغاز شد.وی با بیان اینکه هشت ماه از اجرایی شدن این پروژه می‌گذرد، افزود: این پروژه تا به امروز  ۵۰ درصد پیشرفت داشته و قرارداد انجام آن ۱۸ ماهه است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، تصریح کرد: به منظور احیاء تالاب انزلی و رونق گردشگری دریایی همچنین کمک به کسب و کار صیادان، در ابتدا بخش‌هایی که مورد نیاز آنان در این پروژه بود به صورت اورژانسی و اضطراری در دستور کار قرار گرفت.

یونسی با بیان اینکه امیدواریم سایر دستگاه‌ها نیز برای انجام این امر مهم در کنار ما باشند، تاکید کرد: در موضوع احیاء تالاب انزلی، فقط لایروبی مطرح نیست و عدم ورود فاضلاب‌ها به داخل تالاب همچنین آبخیزداری بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای مسئولیت اجتماعی خود، بخشی از تالاب و حاشیه بلوار تاریخی انزلی را لایروبی کرده ولی اگر دستگاه‌های دیگر در راستای وظایف خود در کنار ما نباشند، به بن‌بست خواهیم رسید و نیاز به لایروبی مجدد در مدت کوتاه خواهیم داشت.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تقدیر از اقدامات استاندار گیلان در راستای جلوگیری از ورود فاضلاب به تالاب انزلی، تصریح کرد: اقدامات بسیار خوبی در زمینه جلوگیری از ورود فاضلاب انجام شده و قطعا اگر دستگاه‌های متولی پای کار بیایند و وظیفه خود را در ارتباط با تالاب به نحو احسن انجام دهد، نفس‌های به شماره افتاده تالاب انزلی احیا خواهد شد.


کد خبر: 27375

دیدگاهتان را بنویسید