امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۵

جهش ۶۱ درصدی تولید جوجه یک روزه در گیلان

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، از جهش تولید جوجه یک روزه در استان خبر داد و گفت: این افزایش تولید در راستای شعار سال است.

 

به گزارش کاسپین صالح محمدی، از جهش تولید جوجه یک روزه در واحدهای مادری استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، شاهد افزایش همکاری واحدهای مرغ مادر استان هستیم که منجر به جهش ۶۱ درصدی تولید جوجه یک روزه در استان شده است.

وی با بیان اینکه واحدهای مرغ مادر گیلان در دو ماه ابتدایی سال جاری ۵۹ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۵۰۷ قطعه جوجه یک روزه تولید کردند، افزود: این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۳۶ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۹۸۰ قطعه بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان بر لزوم افزایش ضریب نفوذ دانش در صنعت طیور برای دستیابی به جهش تولید در این صنعت تاکید کرد و گفت: علاوه بر تولید جوجه، صنعت طیور در گیلان در زنجیره ارزش و تولید محصول نهایی که مرغ مصرفی خانوار است، بسیار موفق عمل کرده است.

محمدی همچنین از تشکیل انجمن زنجیره طیور این استان با حضور بیش از ۱۰ زنجیره خبر داد و یادآور شد: استان گیلان دارای حلقه کامل زنجیره طیور تا عرضه در بازار است و لذا ۱۱ زنجیره بزرگ و هفت کشتارگاه در استان فعالیت دارد و دو کشتارگاه نیز در حال احداث است.

وی روند جوجه ریزی و تولید را در استان گیلان رو به رشد دانست و عنوان کرد: در راستای افزایش بهره‌وری در واحد سطح با استفاده از ظرفیت‌های موجود، دانش فنی و تجهیزات مدرن در مرغداری‌ها با افزایش میزان جوجه‌ریزی به میزان بیش از ۵۰ درصد ظرفیت پروانه بهره‌برداری در شرکت‌های زنجیره و جوجه‌ریزی بیش از ۳۰ درصد پروانه بهره‌برداری در شرکت‌های غیر زنجیره، ‌رکورد جوجه‌ریزی در صنعت طیور استان گیلان در سنوات گذشته شکسته شد.


کد خبر: 28738

دیدگاهتان را بنویسید