امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

جشنواره تئاتر شهروند، بین‌المللی می‌شود

شهردار لاهیجان با بیان اینکه این شهر دارای ظرفیت بسیاری برای اجرای جشنواره‌های مختلف در سطح ملی و بین‌المللی است، گفت: امسال آمادگی داریم جشنواره تئاتر شهروند را گسترده‌تر و با حضور گروه‌های بین‌المللی برگزار کنیم.

به گزارش کاسپین رضا زنده‌دل با اشاره به اینکه سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان امسال برگزار می‌شود، اظهار کرد: با تقدیر از بنیانگذاران جشنواره تئاتر خیابانی شهروند و برگزار کنندگان جشنواره در ادوار مختلف، اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی شهروند یکی از مطالبات مردم شهر و هنرمندان لاهیجان است.

وی افزود: پس از ۱۲ دوره، انتظار این است که امسال این جشنواره با کسب تجربیات گذشته متفاوت‌تر و در سطح بالاتر برگزار شود.

شهردار لاهیجان با تقدیر از حمایت فرمانداری و اعضای شورای شهر و حمایت دستگاه‌های نظارتی و امنیتی، گفت: شهر لاهیجان دارای ظرفیت بسیاری برای اجرای جشنواره‌های مختلف در سطح ملی و بین‌المللی است و امسال آمادگی داریم جشنواره تئاتر شهروند را گسترده‌تر و با حضور گروه‌های بین‌المللی برگزار کنیم.

زنده‌دل با بیان اینکه این جشنواره جزء تقویم رسمی تئاتر کشور است، تصریح کرد: لاهیجان شهر فرهنگ و هنر است.

لزوم پوشش رسانه‌ای جشنواره تئاتر لاهیجان

رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجانبا بیان اینکه لاهیجان سال‌ها است به عنوان یکی از پایگاه‌های حوزه تئاتر خیابانی کشور شناخته شده، اظهار کرد: به یقین تاکنون زحمات زیادی توسط اعضای شورای شهر و شهرداران لاهیجان کشیده شده تا این نهال به یک درخت تنومند تبدیل شود و این اتفاق خوب فرهنگی در تقویم کشوری ثبت شود و دوام داشته باشد.

محمد ایدرم افزود: انتظار داریم جشنواره امسال در سطح بین‌المللی برگزار شود چرا که مطالبه شهروندان و هنرمندان این است و اعضای شورای شهر نیز در حمایت از این جشنواره، بودجه بیشتری را اختصاص می دهند.

وی گفت: انتظار می‌رود این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان پربار تر از گذشته، با کیفیت بیشتر و با پیام‌های بهتر در این شهر برگزار شود.

وی خواستار پوشش بیشتر رسانه‌ای این جشنواره شد و افزود: لاهیجان به لحاظ فرهنگی در سطح بالایی قرار دارد و مردم انتظار دارند جشنواره به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

وی از شهردار لاهیجان که در کنار فعالیت‌های عمرانی، دغدغه فرهنگ و هنر داشته و پیش قدم در برگزاری جشنواره‌های مختلف در لاهیجان بوده، تقدیر کرد.


کد خبر: 29042

دیدگاهتان را بنویسید