امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

جزئیات بیشتر از قتل هولناک بانوی گیلانی توسط یک ناشناس

ما قاتل را نمی‌شناسیم. باوجود تحقیقات پلیسی هنوزهیچ رد ونشانی از سارق قاتل و خودروی همسرم پیدا نکرده‌ایم وماموران درحال پیگیری هستند. همسرم هیچ دشمنی نداشت و اگر مشکلی بود به من اطلاع می‌داد. کل بازار او را قبول داشتند و همسایه‌ها مراقبش بودند.همیشه به اومی‌گفتم تو خانم هستی و اگر کسی آمد واتفاقی افتاد از مغازه بیرون بیا که می‌گفت نه هیچ مشکلی ندارم.

 

 

آژانس خبری کاسپین – حوالی صبح روز یکشنبه و درحالی‌که بسیاری درحال ‌گذران روز تعطیل خود بودند، سارقی یک زن شیرینی‌فروش را پس از سرقت و با ضربات چاقو در شهر لولمان شهرستان رشت به قتل رساند. قتلی‌که حیرت و شوک اهالی این شهر را به همراه داشت و هنوز علت قتل مشخص نیست.

روایتی از آخرین کیکِ بانوی قناد

«درست شنیدم‌ که ‌کشته شده؟»، «روحت شاد»، «دیگه نیستی برامون‌ کیکای خوشگل درست‌کنی»، اینها پیام‌های کسانی است ‌که عاطفه آبادگر، صاحب شیرینی‌فروشی آرشیدا را می‌شناختند یا زمانی‌که زنده بود به او سفارش پخت کیک و شیرینی می‌دادند. حالا از این زن شیرینی‌فروش یک صفحه اینستاگرامی باقی‌مانده با کلی عکس شیرینی وکیک‌های رنگارنگ، عکس دختر ۱۱ ساله‌اش آرشیدا و همسرش امید نقی‌زاده که وقتی صحبت می‌کند، هنوزهم باورش نمی‌شود همسرش را از دست داده است: «این شیرینی‌فروشی متعلق به پدرهمسرم بود که خانمم درآن برای مشتریانش‌ کیک و شیرینی آماده می‌کرد. روز یکشنبه همسرم چون سفارش‌کار داشت، از بازار خرید کرد و بعد به من‌ گفت امروز مشتری زیاد دارم و به مغازه رفت و من هم به مغازه خودم رفتم.

مغازه همسرم دوربین مداربسته داشت اما به‌دلیل مشکل فنی تصاویر ضبط نشده بود و از روی تصاویر دوربین مداربسته مغازه موبایل‌فروشی متوجه برخی اتفافات شدیم. قتل بین ساعت هشت ونیم تا ۹صبح اتفاق افتاد. خانمم بعد از خرید وارد مغازه شد وخریدهایش را روی میز گذاشت. طبق تصاویر دوربین مداربسته، قاتل ازساعت 8 صبح اطراف مغازه خانمم کمین‌ کرده بود و ماسک، کلاه، لباس بادگیر و شلوار جین به تن داشت. همسرم مشغول درست‌کردن کیک بود که قاتل واردمغازه شد و پس از قتل همسرم، خودروی پراید نوک‌مدادی، مقداری طلا و گوشی تلفن‌همراه او را سرقت کرد. او حتی یک جعبه شیرینی و موزهایی‌ که همسرم خریده بود را هم برداشت و با خودروی همسرم فرار کرد.

نمی‌دانم چند ضربه چاقو به همسرم زده است و از جزئیات آن هیچ اطلاعی ندارم. قبل از این‌که جسد همسرم توسط یکی ازمشتریان او که آمده بود سفارشش را ببرد کشف شود، صدای درگیری بین سارق و همسرم داخل مغازه پیچیده بود اما همسایه‌ها فکر می‌کردند خانمم با دخترم آرشیدا صحبت می‌کند برای همین پیگیر علت سروصدا نشده بودند، درحالی‌که در تمام آن لحظات سارق با همسرم درگیر بود که به جنایت منجر شد.»

تلخ کامی با «چاقو» در قنادی

بین صحبت‌های‌مان بغض مرد جوان می‌شکند: «ما قاتل را نمی‌شناسیم. باوجود تحقیقات پلیسی هنوزهیچ رد ونشانی از سارق قاتل و خودروی همسرم پیدا نکرده‌ایم وماموران درحال پیگیری هستند. همسرم هیچ دشمنی نداشت و اگر مشکلی بود به من اطلاع می‌داد. کل بازار او را قبول داشتند و همسایه‌ها مراقبش بودند.همیشه به اومی‌گفتم تو خانم هستی و اگر کسی آمد واتفاقی افتاد از مغازه بیرون بیا که می‌گفت نه هیچ مشکلی ندارم.همسرم زن ضعیفی نبود. او ازکودکی درمغازه پدرش بود تا به اینجا رسید و با پخت‌کیک و شیرینی‌ کلی کارش‌گرفته بود. ما ۱۷سال بود که ازدواج کرده بودیم و زندگی خیلی خوبی داشتیم. آن‌قدر این اتفاق تلخ است که هنوز در مورد مرگ همسرم به دخترم چیزی نگفته‌ام. می‌خواهم شما هم با رسانه‌ای‌کردن این قتل به ما در تسریع رسیدگی به این پرونده کمک‌ کنید.»

روایتگری مردم از یکشنبه خونین «لولمان»

​​​​​​​یکی از همسایه‌های این زن شیرینی‌فروش هم می‌گوید: «حیف این زن و شوهر. خیلی با هم خوب بودند. تازه روی خوب زندگی را دیده بودند که این اتفاق افتاد. از روی دوربین مداربسته دیدیم که قاتل استرس داشت و مدام این پا و آن پا می‌کرد. بعد از قتل هم انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده، بعد ازسرقت، ریموت را زد تا ببیند خودروی خانم آبادگر کدام است، سپس سوار خودروی او شد و رفت. قاتل تمام طلاها را برده بود به‌جز یک پلاک‌کوچک که داخل خون افتاده و آن را ندیده بود. ظاهرا کف‌دست و شاهرگ خانم آبادگر هم چاقو خورده بود. او زن شجاع و نترسی بود ورابطه خوبی باهمه داشت. شاید اگر تسلیم می‌شد، قاتل دست به جنایت نمی‌زد.»

بعد از وقوع این حادثه هولناک و رسانه ای شدن این واقعه دردناک در فضای مجازی پلیس گیلان برای شناسایی و دستگری قاتل فراری وارد عمل شد و تحقیقات میدانی و محلی از چگونگی این اتفاق تلخ در دستور کار بازرسان وکارآگاهان قرار گرفت.

 

دستگیری قاتل بانوی قنادِ گیلان

اما چند روزی نگذشت که فرمانده انتظامی استان از دستگیری قاتل زن قناد در منطقه لولمان شهرستان رشت خبر داد.

سردار «عزیزاله ملکی» در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره قتل خانم ۳۶ساله در یک مغازه قنادی با ضربات چاقو در منطقه لولمان شهرستان رشت در ۶ اسفندماه سالجاری به مرکز فوریت‌های ۱۱۰ پلیس، دستگیری قاتل در دستور کار کارآگاهان آگاهی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با تحقیقات همه جانبه و شبانه روزی پلیس قاتل ۳۴ساله شناسایی شد افزود: کارآگاهان آگاهی پس از هماهنگی قضائی به استان تهران عزیمت و پس از دستگیری وی را به استان منتقل کردند.

سردار ملکی با اشاره به اینکه قاتل در اعترافات خود انگیزه خود از قتل را سرقت اعلام کرد افزود: متهم در حال حاضر جهت تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان گیلان از آمادگی پس برای برخورد با هرگونه ناامنی در استان خبر داد و از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰به پلیس اطلاع دهند.

 


کد خبر: 25555

دیدگاهتان را بنویسید