امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

جبران ناترازی گاز با اعمال «مدیریت مصرف»

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه در روزهای آینده شاهد وقوع یخبندان در سراسر استان هستیم،گفت: صرفه‌جویی در همه بخش‌ها بویژه بخش خانگی و نیز خاموشی کامل موتورخانه مدارس و ادارات تعطیل می تواند تا حد زیادی به پایداری جریان گاز کمک کند.

به گزارش کاسپین جلسه مدیریت بحران ناترازی گاز استان های شمال کشور به ریاست اسدالله عباسی استاندار گیلان در محل استانداری برگزار شد.
در این جلسه استاندار گیلان با ضروری دانستن نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در جامعه،خواستار تلاش همه سازمان‌ها بویژه صدا و سیما برای تحقق این مهم شد.
وی با بیان اینکه بارش های اخیر موجب بازگشت امید به استان شده است،خاطرنشان کرد: باید همه دستگاه‌ها با همکاری و تعامل مناسب زمینه استفاده حداکثری از این موهبت الهی را فراهم نمایند.
عباسی در خاتمه از همه نهادهای و سازمان های دولتی خواست تا برای حفظ پایداری جریان گاز در استان و گذر از سرما نهایت همکاری را با شرکت گاز داشته باشند.
همچنین در این جلسه عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گزارشی از وضعیت مصرف گاز در حوزه‌های مصرف ارائه کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به سخنان وزیر نفت مبنی بر افزایش بی‌سابقه مصرف گاز در کل کشور از همه خواست در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.
وی با اشاره به محدودیت ظرفیت سوخت دوم صنایع و نیروگاه‌ها در استان گفت: امیدواریم با برنامه ریزی مناسب ظرفیت این مخازن تا 45 روز افزایش یابد تا مشکل افت و یا قطعی گاز در این بخش ها به حداقل برسد.
جمال نیکویی در پایان با بیان اینکه در روزهای آینده شاهد وقوع یخبندان در سراسر استان هستیم،گفت: صرفه‌جویی در همه بخش‌ها بویژه بخش خانگی و نیز خاموشی کامل موتورخانه مدارس و ادارات تعطیل می تواند تا حد زیادی به پایداری جریان گاز کمک کند.


کد خبر: 25398

دیدگاهتان را بنویسید