امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

جام «کاسپین» به یک آذربایجانی رسید

 مسابقات شطرنج ریپد(سریع) بیستمین دوره رقابت‌های بین المللی جام کاسپین جمعه شب با قهرمانی «ووگار رسولف» استاد بزرگ شطرنج جمهوری آذربایجان در رشت خاتمه یافت.

به گزارش کاسپین در پایان مسابقات جدول ریپد جام کاسپین، ووگار رسولف از جمهوری آذربایجان با کسب ۹.۵ امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت.

همچنین حمیدرضا طهماسبی و رضا مهدوی از ایران با کسب ۸.۵ امتیاز و به دلیل پوئن شکنی به ترتیب دوم و سوم شدند، مهدی غلامی از ایران، آبایف از ترکمنستان و امیررضا پوررمضانعلی از ایران نیز با کسب ۸.۵ امتیاز و به دلیل پوین شکنی به ترتیب رتبه های چهارم تا ششم را به خود اختصاص دادند.

۲۵۸ شطرنجباز از کشورهای ایران، عراق، پاکستان، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان، تاجیکستان، ارمنستان و فیلیپین در رقابت‌های شطرنج ریپد(سریع) از عصر امروز جمعه در ۱۱ دور به روش سوییسی در رشت با هم به رقابت پرداختند.

بیستمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی جام کاسپین از عصر شنبه ۱۴ بهمن ماه با حضور بیش از ۷۰۰ شطرنجباز در پنج جدول دیگر در رشت آغاز می شود.

در جدول نخست(A) اساتید و شطرنج‌بازان دارای رتبه بین‌المللی ۲۰۰۰ و بالاتر، اساتید بین‌المللی و شطرنجبازان معروف حضور می‌یابند.

همچنین در جدول گروه دوم (B)شطرن‌جبازان دارای رتبه بین المللی زیر ۲۰۰۰ حضور می یابند و در جدول گروه (C) نیز نوجوانان زیر ۱۴ سال با هم رقابت می‌کنند و جدول دیگر مربوط به مسابقات برق آسا می باشد.

همچنین جدول پایانی این دوره برای دریافت امتیاز استاد بزرگی برگزار می‌شود که شطرنجبازان برای افزایش رتبه خود و دریافت امتیاز استاد بزرگی می‌توانند در این بخش حضور یابند.

بیستمین دوره مسابقات شطرنج بین‌المللی جام کاسپین تا روز ۳۰ بهمن ماه در رشت ادامه خواهد یافت که در پایان به نفرات برتر جداول مختلف، پنج میلیارد ریال جوایز نقدی اهدا خواهد شد.


کد خبر: 24468

دیدگاهتان را بنویسید