امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

ثبت ملی جشنواره بهارنارنج کومله

شهردار کومله از ثبت ملی جشنواره بهارنارنج خبر داد و اضافه کرد: جایگاه ملی جشنواره به معرفی کومله و محصول بهارنارنج و تقویت گردشگری این شهر کمک می‌کند.

به گزارش کاسپین منوچهر مهدی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره بهار نارنج در کومله اظهار کرد: این جشنواره همانند سال گذشته با قدرت و قوت برگزار می‌شود.

شهردار کومله با بیان اینکه جشنواره بهارنارنج در ۴ روز برگزار می‌شود، گفت: روز نخست جشنواره به کودک و نوجوان اختصاص یافت و روز دوم به غذاهای محلی و بومی گیلان خواهیم پرداخت.

مهدی پور از ایجاد ۱۰۰ غرفه صنایع دستی و مواد غذای در جشنواره بهار نارنج در کومله خبر داد و بیان کرد: جشنواره بهار نارنج فرصتی برای معرفی غذاهای محلی و صنایع دستی و قابلیت‌های گردشگری گیلان است.

به گفته وی جشنواره بهار نارنج در سال گذشته با استقبال خوب مردم و گردشگران همراه بود و پیش بینی می‌شود امسال هم این استقبال تکرار شود.

شهردار کومله از ثبت ملی جشنواره بهارنارنج خبر داد و اضافه کرد: جایگاه ملی جشنواره به معرفی کومله و محصول بهارنارنج و تقویت گردشگری این شهر کمک می‌کند.

مهدی پور با اشاره به گردشگری بودن شهر کومله بیان کرد: جشنواره بهارنارنج فرصتی برای رونق اقتصاد گردشگری در کومله است.

وی با اشاره به سرویس رایگان حمل و نقل تا محل جشنواره افزود: ۷ دستگاه خودرو مینی بوس برای انتقال مسافرین از مرکز شهر کومله تا محل جشنواره اختصاص یافته است.

شهردار کومله از برندسازی جشنواره بهارنارنج خبر داد و اضافه کرد: در کنار استمرار برگزاری جشنواره بهار نارنج در کومله، دنبال برندسازی آن هستیم.

مهدی پور با تاکید بر لزوم ساماندهی محصولات بهارنارنج در کومله بیان کرد: جشنواره مقدمه‌ای برای ثبت مشتقات بهارنارنج و ساماندهی محصولات است.

وی تاکید بر لزوم ساماندهی مساله ترافیکی محل جشنواره بهارنارنج افزود: مقدمات رفع مشکلات ترافیکی جشنواره بهار نارنج فراهم شده که البته این مهم با کمک مسافران و گردشگران محقق می‌شود.

شهردار کومله با اشاره به ساماندهی مساله پسماند در روزهای جشنواره بهار نارنج بیان کرد: با تدابیری که اتخاذ شده در ساماندهی مساله پسماند مشکلی نخواهیم داشت و خدمات شهری کاملاً آماده هستند.

مهدی پور از رونمایی سرود ملی بهارنارنج خبر داد و بیان کرد: این سرود با محوریت بهارنارنج در روز جشنواره رونمایی می‌شود.


کد خبر: 27496

دیدگاهتان را بنویسید