امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

ثبت جلوه های زیبایی از جولان حیات وحش در گیلان

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گیلان از ثبت رکوردهای منحصر به فردی از حیات وحش کم نظیر و شاخص دنیا در شهرستان املش خبر داد.
به گزارش کاسپین حمزه عشوری با اعلام خبر ثبت جلوه های جولان حیات وحش در گیلان گفت: با تلاش شبانه روزی چند ماهه محیط بان پرتلاش یگان حفاظت محیط زیست شهرستان امش تصاویر کم نظیری از گونه‌های شاخص و حمایت شده پلنگ، خرس، شوکا و مرال در یکی از زیستگاه های این شهرستان به ثبت رسید که مشاهده این تصاویر ، از غنای تنوع زیستی این استان حکایت دارد.

وی افزود: تنوع گیاهی و جانوری منحصر بفرد، اکوسیستم مطلوب و وجود امنیت در مناطق مختلف استان گیلان، بهترین شرایط را برای زیست گونه‌های جانوری نظیر پلنگ، شوکا، خرس قهوه‌ای، گربه جنگلی، گراز و سایر جانداران فراهم کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از تلاش شبانه‌روزی محیط بانان و همراهی ساکنان جوامع محلی در حفظ این گونه‌های ارزشمند تشکر کرد و از همه دوستداران طبیعت و حیات وحش خواست در صورت مشاهده حیوانات وحشی از نزدیک شدن به آنها خودداری کرده و چنین مشاهداتی را به نزدیکترین پاسگاه محیط بانی و یا اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

عشوری با ابراز خرسندی از این موضوع، آموزش و فرهنگسازی، همراهی و همکاری جوامع محلی شرایط مساعد و امنیت زیستگاه را از عوامل اصلی حضور این گونه‌های ارزشمند اعلام و اظهار امیدواری کرد؛ در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش جمعیت این گونه‌های جانوری در این زیستگاهها باشیم.


کد خبر: 27771

دیدگاهتان را بنویسید