امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

ثبت اقامت حدود ۱۰ میلیون نفر – شب در گیلان

 مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: ۹ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۱۲۹ نفر شب در مراکز اقامتی ثابت و سیار استان اقامت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۳۱ درصد کاهش داشته است.

به گزارش کاسپین ولی جهانی اظهار کرد: همزمان با آغاز طرح نوروزی از ۲۴ اسفندماه تا پایان روز ۹ فروردین ماه یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۱۹۵ خودرو از مبادی‌های ورودی وارد گیلان شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۴۶ درصد کاهش داشته است و در این مدت یک میلیون و ۴۵ هزار و ۸۱۸ خودرو هم از استان خارج شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۷۲۳ مسافر و گردشگر به استان وارد شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۴۰ درصد کاهش داشته است، افزود: این تعداد مسافر از ابتدای طرح نوروزی و از طریق زمینی و هوایی وارد گیلان شدند و در این بازه زمانی ۵ میلیون و ۷۲ هزار و ۲۴۹ نفر مسافر از استان خارج شدند.

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه ۹ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۱۲۹ نفر شب در مراکز اقامتی ثابت و سیار استان اقامت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۳۱ درصد کاهش داشته است، گفت: بر اساس گزارش‌های آماری ۸۹.۲۲ درصد تخت‌های تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان توسط گردشگران اشغال شده است.

جهانی از ورود ۳۷۳ گردشگر خارجی به گیلان از آغاز طرح نوروزی خبر داد و افزود: گردشگران خارجی حاضر در گیلان دارای آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی، هلندی، آلمانی و ژاپنی هستند که دارای افزایش ۱۴.۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

وی با اشاره به اینکه اماکن گردشگری و اقامتی تحت رصد و نظارت بازرسین قرار دارند، تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۵۱۸ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری گیلان صورت گرفته که نتایج بازدیدهای نظارتی ۳۱۴ بازدید عادی، ۱۱۲ مورد تشویق، ۸۴ مورد تذکر و ۸ مورد اخطار کتبی صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه شهرستان‌های رشت و بندرانزلی بیشترین گردشگران نوروزی را داشته است، گفت: بر اساس داده‌های آماری ۷۵۲ هزار و ۹۸۴ نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه ۹.۱۰ درصد افزایش داشته است.


کد خبر: 26406

دیدگاهتان را بنویسید