امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۲

تیم والیبال کاسپین پره‌سر گیلان امیدوار به صعود

کاسپین- تیم والیبال کاسپین پره سر رضوانشهر تنها نماینده گیلان در لیگ دسته یک کشور همچنان امیدوار به صعود از مرحله نخست این مسابقات است.

به گزارش کاسپین، باتوجه به اتمام دور رفت رقابتهای والیبال لیگ دسته یک کشور تیم کاسپین پره‌سر گیلان در رتبه ششم جدول رده بندی گروه نخست این مسابقات قرار گرفت و با توجه به اینکه چهار تیم به مرحله دوم این بازیها صعود می‌کنند، این نماینده گیلان همچنان امیدوار به صعود به مرحله دوم است.

تیم والیبال کاسپین پره‌سر در دور رفت این مسابقات با انجام ۱۱ بازی، پنج پیروزی و ۶ شکست کسب کرد و با مجموع ۱۵ امتیاز در رتبه ششم جدول رده‌بندی ۱۲ تیمی گروه نخست این رقابتها قرار گرفت.

این در حالی است که این نماینده گیلان مقابل تیمهای آکادمی قهرمانی گل‌گهر سیرجان، کریمه قم، شهرداری فردیس، مس شهربابک، مهرگان نور و مس سونگون مغلوب شد و برابر تیمهای نام‌آوران تنکابن، مس کرمان، نیروی زمینی، توپکا بابلسر و صنعتگران امید به برتری رسید.

تیم والیبال کاسپین پره‌سر گیلان در بازی‌های خارج از خانه نیز توانست مقابل تیمهای نام‌آوران تنکابن و مس کرمان به برتری برسد که کسب پیروزی برابر این تیمها در دور برگشت و آن هم در رضوانشهر، دور از دسترس نیست.

اما این نماینده والیبال گیلان در بازیهای خانگی مقابل تیمهای مهرگان نور و مس سونگون مغلوب شد که به طور حتم در بازیهای دور برگشت و مقابل این ۲ تیم، بازیهای بسیار سختی را پیش‌رو خواهد داشت.

از سوی دیگر تیم والیبال کاسپین پره سر گیلان در آغاز بازی‌های دور برگشت باید در یک دیدار خانگی مقابل تیم آکادمی قهرمانی گل‌گهر سیرجان قرار گیرد که این بازی برای این تیم بسیار سخت و تعیین کننده است و در صورت پیروزی نماینده گیلان، شانس صعود این تیم به دور دوم افزایش خواهد یافت.

اما یکی از کارشناسان و والیبالیست‌های بنام گیلان در خصوص نتایج تیم والیبال کاسپین پره‌سر در رقابتهای لیگ دسته یک کشور اظهار کرد: گرچه این تیم گیلانی در رتبه ششم قرار گرفته و فاصله اش با چهار تیم صدر جدول زیاد است اما با کسب چند نتیجه مناسب، می‌تواند از گروه خود صعود کند.

فرشید رضاپور افزود: البته رقابتهای والیبال لیگ دسته یک کشور در فصل جاری با ۲۴ تیم در ۲ گروه برگزار می شود که سال گذشته این مسابقات با ۲۲ تیم دنبال می‌شد اما این دوره از رقابتها از ۳۱ شهریور آغاز شده و به همین دلیل مسابقات فصل جاری فشردگی سال‌های گذشته را ندارد و تیمها راحت‌تر حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تیم والیبال پره‌سر کاسپین در دور رفت با پنج پیروزی و ۶ شکست و کسب ۱۵ امتیاز در رده ششم جدول قرار گرفت، این تیم برای صعود باید تلاش بیشتری را در بازیهای دور برگشت داشته باشد.

این کارشناس والیبال اضافه کرد: در بازیهای دور رفت و در گروه نخست تیمهای مهرگان نور و آکادمی قهرمانی گل‌گهر سیرجان بسیار خوب ظاهر شدند و در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفتند و بازیهای رو در روی تیم والیبال کاسپین گیلان با این ۲ تیم و همچنین با تیمهای رده‌های سوم تا پنجم جدول بسیار مهم است.

وی بیان کرد: تیم والیبال کاسپین پره‌سر گیلان توانایی صعود دارد و حال آنکه این تیم در چند بازی با نتایج بسیار نزدیک مغلوب حریفانش شد و اگر بتواند با قدرت و انسجام بیشتر در بازی‌های دور برگشت حضور یابد، به طور حتم نتایج مطلوب‌تری را کسب خواهد کرد.

تیم والیبال کاسپین پره‌سر گیلان امیدوار به صعود

رضاپور خاطرنشان کرد: تیم والیبال کاسپین پره‌سر گیلان با توجه به میزان سرمایه‌گذاری که انجام داده، بازیکنان خوبی دارد ضمن آنکه از نظر کادرفنی نیز مهراب واحدی سرمربی این تیم دارای تجربه خوبی است و سالهای گذشته نیز در تیمهای گیلانی حضور داشت.

تلاش جمعی با حمایت بیشتر سرمایه گذار مالی برای صعود

وی به تاثیر شرایط مناسب مالی در موفقیت تیمها اشاره کرد و گفت: تیم والیبال کاسپین پره‌سر گیلان به نسبت هزینه‌ای که انجام داده، مکانی را که کسب کرد قابل پیش‌بینی بود اما انتظار می‌رود که در نیم فصل دوم، حامی مالی این تیم سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهد تا بازیکنان با روحیه بهتری در رقابتها حضور یابند.

بازیکن اسبق تیم منتخب والیبال گیلان اظهار کرد: برای صعود به یک تلاش و انسجام جمعی نیاز است که نقش حامی و یا حامیان مالی در این بخش بسیار مهم و تاثیرگذار است زیرا اگر تیمی از لحاظ مالی شرایطش مناسب نباشد، بازیکنانش از نظر روحی ضربه می خورند.

وی که سابقه حضور به عنوان بازیکن و مربی در تیم والیبال بانک تجارت را دارد، بیان کرد: به طور حتم هر بازیکنی خود را با بازیکنان همطرازش در سایر تیمها مقایسه می‌کند و اگر دریافتی آن نسبت به دیگر بازیکنان کمتر و یا خیلی کمتر باشد، به طور حتم روی روحیه او تاثر منفی خواهد گذاشت.

مربی اسبق تیم والیبال جوانان گیلان ادامه داد: به همین دلیل باید شرایط از لحاظ مالی به گونه‌ای باشد که بازیکنان این تفاوت را احساس نکنند و یا کمتر احساس کنند تا با روحیه بهتر برابر حریفان خود ظاهر شوند و در نهایت نیز تیم نتایج مناسب‌تری کسب کند.

رضاپور خاطرنشان کرد: تیمداری سرمایه لازم را می‌طلبد و حامیان مالی تیمهای ورزشی در گیلان باید از ابتدا میزان هزینه‌های فصل را برآورد کرده و تامین مالی مناسب را انجام دهند تا در حین مسابقات به خصوص در نیم فصل دوم با مشکل مواجه نشوند.

این کارشناس والیبال در خاتمه گفت: به هرحال تیم والیبال کاسپین پره‌سر گیلان پتانسیل مناسبی دارد و با حمایت و محاسبه دقیق‌تر می‌تواند نتایج بهتری را در نیم فصل دوم کسب کند تا یکی از تیمهای صعود کننده از گروه خود باشد.

با توجه به نظرات این کارشناس والیبال، تیم کاسپین پره‌سر گیلان همچنان شانس صعود به دور دوم رقابتهای والیبال لیگ دسته یک کشور را دارد و با انسجام تیمی بیشتر و همچنین سرمایه‌گذاری مناسب‌تر می‌تواند در دور برگشت نتایج بهتری را کسب کند.

در رقابتهای والیبال لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور ۲۴ تیم در ۲ گروه ۱۲ تیمی به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم رقابت می‌کنند که در نهایت چهار تیم برتر هر گروه به مرحله دوم این مسابقات راه خواهند یافت.


کد خبر: 21941

دیدگاهتان را بنویسید