امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

«تگرگ» در گیلان به زمین می رسد!

کارشناس هواشناسی گیلان گفت: نقشه‌های هواشناسی نشانگر ورود توده هوای ناپایدار از امروز (شنبه) به این استان است؛ احتمال بارش برف، باران و تگرگ پیش بینی شده است.

به گزارش کاسپین آرش نبی‌زاده اظهار کرد: بر این اساس با ورود توده هوای ناپایدار از امروز به منطقه، شرایط برای افزایش ابر به تناوب بارندگی و وزش باد، در ارتفاعات بارش پراکنده برف، احتمال رعد و برق و تگرگ فراهم می‌شود.

وی با اشاره به ماندگاری این وضعیت آب و هوایی تا فردا (یکشنبه) در گیلان، اضافه کرد: طی این مدت دمای هوای استان سه تا پنج درجه سلسیوس کاهش خواهد یافت.

تقویت جریانات شمالی از دوشنبه هفته جاری

نبی‌زاده با اشاره به تقویت بارش‌ها از دوشنبه هفته جاری خاطر نشان کرد: با تقویت جریانات سرد شمالی از دوشنبه تا اواخر هفته جاری باران، بارش برف و وزش باد شدید در ارتفاعات و دامنه‌ها، در مناطق مستعد جلگه‌ای مخلوط برف و باران و برف مورد انتظار است.

وی با بیان اینکه طی این مدت، دما به طور محسوس ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد، اظهار کرد: ماسوله صبح امروز (شنبه) با یک درجه سلسیوس زیر صفر کمترین و ازبرم سیاهکل با ۱۵ درجه بیشترین دمای استان گیلان را در ۲۴ ساعت گذشته به خود اختصاص دادند.

کارشناس هواشناسی استان گیلان بیان کرد: وضعیت دریا امروز ، با ارتفاع موج ۲۰ سانتی متر تا یک متر برای فعالیت‌های دریانوردی گاهی نامناسب است اما از فردا به تدریج نامناسب خواهد شد.


کد خبر: 24243

دیدگاهتان را بنویسید