امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

تولید محصولات کشاورزی دانش بنیان در دانشگاه آزاد گیلان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با توجه به مشکل توزیع تولیدات کشاورزی در گیلان و در سطح بازار، پیشنهاد کرد که موضوع تولیدات کشاورزی استان گیلان مانند چای، برنج و کیوی در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان مطرح و راهکار‌های اجرایی بر مبنای دانش‌بنیان ارائه شود
به گزارش کاسپین محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در دیدار با کارکنان این دانشگاه با محکوم کردن حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق اظهار کرد: حمله ناجوانمردانه رژیم غاصب صهیونیستی به مقر کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق که منجر به شهادت چند تن از مستشاران نظامی به‌خصوص سردار شهید محمدرضا زاهدی در سوریه شد را محکوم می‌کنیم و به روح این شهیدان درود می‌فرستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اضافه کرد: رژیم غاصب صهیونیستی در ماه‌های اخیر که حمله ددمنشانه گسترده‌ای را علیه مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه انجام داد و بعد از حمله و اقدام شجاعانه طوفان‌الاقصی، آبروی رژیم غاصب و حامیان آن مانند آمریکا در جهان رفت.

دوستار تبیین کرد: در این بین باز با حمله به مردم بی‌دفاع غزه و حمله کردن به کودکان بی‌دفاع و بیمارستان‌ها، حیثیت این رژیم در جهان بر باد رفت و برای اینکه بتواند خود را در عرصه بین‌الملل پیدا کند تلاش می‌کند تا جنگ را به مناطق حاشیه خود بکشاند و آبروریزی بزرگ خود را تحت پوشش قرار بدهد.

وی یادآور شد: انتقام این سرداران عزیز ما به‌موقع و در جای خود حتماً گرفته خواهد شد و این نشان داد که رژیم غاصب صهیونیستی به پایان حیات دزدانه خود نزدیک می‌شود.

شعار سال در حقیقت نقشه راه کشور است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری مطرح کرد: سال ۱۴۰۳ با نامگذاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» را آغاز کردیم و امروز هم روز رسمی شروع کار دانشگاه در سال جدید است، نامگذاری که همه‌ساله از سوی مقام معظم رهبری انجام می‌گیرد، در حقیقت نقشه راهی است که برای جامعه ترسیم می‌شود.

دوستار تشریح کرد: همه ارکان کشور، مسئولان و آحاد مردم نسبت به شعار سال جهت‌گیری می‌کنند و امسال سال «جهش تولید و مشارکت مردم» نامگذاری شده و چندین سال است که پی در پی با نگاه اقتصادی هم شعارها مطابقت پیدا کرده، در حقیقت مکمل سال قبل و همچنین یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی بود که امسال هم روی آن تأکید شد.

وی اضافه کرد: جهش تولید زمانی است که ظرفیت یک قابلیت وجود داشته باشد تا شما بتوانید یک پله را با سرعت بیشتری طی کنید. نامگذاری جهش به این معنی است که یک قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی در کشور وجود دارد که می‌تواند منجر به جهش شود و در همه ابعاد با مشارکت مردم هست؛ بنابراین این جهش باید با حمایت مردم صورت گیرد و برای اینکه این جهش انجام شود باید الزامات مقدماتی و حمایت‌های لازم از سوی دولت انجام شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت طرح این سؤال که نامگذاری سال جدید جه تأثیری در فعالیت‌های دانشگاه خواهد داشت، افزود: اما آنچه که دانشگاه باید در این عرصه نامگذاری دنبال کند، موضوع جهش در فعالیت‌های خود و کمکی است که می‌تواند به مردم داشته باشد.

دوستار عنوان کرد: جهش در آموزش، جهش در پژوهش، جهش در فناوری و جهش در حوزه فرهنگی ازجمله جهش‌هایی است که باید داشته باشیم و دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه اجتماعی است و باید نسبت به این فعالیت‌ها، برای جهش برنامه‌ریزی داشته باشد و قطعاً این ظرفیت و قابلیت با حضور استادان توانمند و دانشجویانی علاقه‌مند به راحتی دنبال خواهد شد.

دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر رشد است

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی چهلمین سال فعالیت خود را پشت سر گذاشت و وارد مسیری شد که در حال رشد است و دستاوردهایش باید برای جامعه ملموس باشد و با توجه به نامگذاری سال جدید، قطعاً باید خدمات مؤثری را به جامعه ارائه کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با توجه به مشکل توزیع تولیدات کشاورزی در گیلان و در سطح بازار، پیشنهاد کرد که موضوع تولیدات کشاورزی استان گیلان مانند چای، برنج و کیوی در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان مطرح و راهکار‌های اجرایی بر مبنای دانش‌بنیان ارائه شود که نه‌تنها نقش آموزشی و پژوهشی خود را به‌درستی ایفا کرد، بلکه می‌تواند در تأثیرگذاری روی اقتصاد جامعه، اقتصاد خانوار، اقتصاد کارکنان و اعضای هیات علمی و زمینه‌سازی اشتغال فارغ‌التحصیلان، اشتغال جوانان و دانشجویان که یکی از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است، ایفای نقش کند.

دوستار خاطرنشان کرد: این کار با قوت و قدرت تداوم خواهد داشت و برنامه‌هایی در استان گیلان پیش‌بینی شده و لازمه جهش در موضوعات مختلف، همدلی در بین همه ارکان دانشگاه است و مدیران، کارکنان و اعضای هیئت علمی باید بتوانند این سال را با موفقیت سپری کنند و این مژده را خدمت شما خواهم داد که سالی که الان در آن به سر می‌بریم، سالی پرکار برای همه بخش‌های دانشگاه خواهد بود و برنامه‌های متنوعی به اجرا خواهیم گذاشت.


کد خبر: 26560

دیدگاهتان را بنویسید