امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

توزیع «کود» در گیلان آغاز شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از آغاز ارائه حواله کود کشاورزی به شالیکاران این استان خبر داد.

صالح محمدی در گفت وگو با خبرنگار کاسپین اظهار کرد: ثبت اطلاعات بهره‌برداران در سامانه پهنه‌بندی در مراکز دولتی خدمات کشاورزی پیش شرط صدور حواله و احراز هویت بهره‌برداری در سامانه پایش کود است.

وی آغاز زمان دریافت حواله کود کشاورزی را اول دی ماه سال جاری کشاورزان اعلام کرد و افزود: تعرفه تعدیل شده برای دریافت حواله کود صرفاً در مراکز خدمات غیردولتی است که از سوی کشاورزان پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از واسپاری بخشی از امور سازمان جهاد کشاورزی در اجرای قانون افزایش بهره‌وری کشاورزی به مراکز خدمات غیر دولتی خبر داد و اضافه کرد: این مراکز هم اکنون در شهرستان‌های رشت، خمام، املش، لنگرود، رضوانشهر و ماسال به طور کامل مستقر و آماده خدمت بوده و همچنین در سه شهرستان آستانه اشرفیه، شفت و انزلی به زودی مراکز غیر دولتی راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت کود نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است، افزود: کود کماکان به قیمت اول سال جاری در کلیه کارگزاری‌های مجاز عرضه می‌شود و همچنین برای اطلاع از قیمت کود، کارگزاران موظف هستند نسبت به نصب جدول قیمت به تفکیک نوع کود در معرض دید کشاورزان اقدام کنند.


کد خبر: 24063

دیدگاهتان را بنویسید