امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

تمدید بیمه‌گذاری محصولات باغی در گیلان

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان از تمدید بیمه‌گذاری محصولات باغی در این استان تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش کاسپین پیمان عبداللهی‌فر اظهار کرد: بیمه گذاری محصولات باغی در گیلان اعم از کیوی، زیتون، پرتقال، گردو، فندق و آلوچه تا ۲۹ اسفندماه امسال تمدید شد؛ پیش از این مهلت بیمه‌گذاری این محصولات تا ۱۵ اسفندماه اعلام شده بود.

وی با بیان اینکه بیمه‌گذاری سایر محصولات دامی، شیلاتی، برنج و چای همچنان ادامه دارد، افزود: کشاورزان گیلان برای خرید بیمه‌نامه می‌توانند به شعب بانک کشاورزی، نمایندگی‌های بیمه کشاورزی و مراکز منتخب جهاد کشاورزی در شهرستان‌های استان مراجعه کنند.

عبداللهی‌فر یادآور شد: امکان خرید بیمه‌نامه برای محصولات زراعی و باغی حتی به صورت مراجعه غیرحضوری فراهم شده است.

وی عنوان کرد:از اینرو کشاورزان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به نزدیکترین بانک کشاورزی محل سکونت خود مراجعه کنند.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان بیان کرد: تاکنون بیش از ۲۳ هزار کشاورز در استان محصولات خود را بیمه کردند که از این تعداد ۱۱ هزار نفر برنجکار هستند.

بر اساس آخرین آمار، گیلان دارای ۳۱۴ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است و ۳۱۷ هزار نفر از مردم استان در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند، برنج، چای، زیتون، پیله ابریشم، بادام زمینی، زیتون، فندق و مرکبات عمده‌ترین محصولات کشاورزی استان به شمار می‌رود.

گیلان بزرگترین تولیدکننده ارقام بومی و با کیفیت برنج در کشور به شمار می‌آید که با ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری، رتبه نخست کشور را از لحاظ سطح زیرکشت و رتبه دوم تولید برنج را به خود اختصاص داده‌است، شهرستان‌های رشت و صومعه‌سرا بیشترین سهم را از مساحت اراضی شالیکاری گیلان در اختیار دارند.

سال گذشته؛ ۵۴ هزار نفر محصولات خود را بیمه کرده بودند.


کد خبر: 25648

دیدگاهتان را بنویسید