امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

تقویت روابط ایران با آذربایجان از طریق منطقه آزاد انزلی

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با اشاره به وجود اشتراکات مذهبی، فرهنگی، قومی و تاریخی، منطقه آزاد انزلی  گفتت: روابط ایران با آذربایجان از طریق منطقه آزاد انزلی تقویت می شود.

به گزارش کاسپین سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان با محمدسجاد سیاهکارزاده رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص سازوکارهای توسعه همکاری های دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان با محوریت منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی به گفت‌وگو پرداختند.

در این دیدار که مدیران سازمان و نماینده وزارت امور خارجه در استان گیلان حضور داشتند، دو طرف به بررسی ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و مزیت‌های موجود و قابل ایجاد در مسیر توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور پرداخته و با اشاره به وجود اشتراکات مذهبی، فرهنگی، قومی و تاریخی، منطقه آزاد انزلی را مزیت ویژه کشورمان جهت ارتقای سطح روابط فی مابین اعلام کردند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو، در ارتباط با منافع اقتصادی ناشی از فرصت‌های همکاری‌های مرتبط با دریای کاسپین، کریدور شمال جنوب، مناسبات بندری و افزایش مسیرهای حمل و نقل دریایی بین بنادر انزلی و کاسپین که در محدوده این منطقه واقع شده‌اند با بنادر جمهوری آذربایجان به تبادل نظر پرداختند.

برگزاری دیدارهای تجاری میان فعالین اقتصادی دو کشور، برپایی نمایشگاه‌های مشترک و اختصاصی به میزبانی این منطقه و در جمهوری آذربایجان، امکان‌سنجی بازاریابی صادرات و صادرات مجدد محصولات تولیدی ایران به کشورهای حوزه قفقاز از طریق نخستین منطقه آزاد شمال کشور و افزایش همکاری‌های ترانزیتی در کریدورهای بین المللی مهمترین موضوعات مورد توافق سفیر ایران در باکو و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بود.


کد خبر: 23755

دیدگاهتان را بنویسید