امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۵

تغییر کاربری در گیلان «ممنوع»

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه اجازه تغییر کاربری حتی یک سانت از اراضی کشاورزی گیلان را نخواهیم داد، گفت: با اجرای طرح گشت مراقبت از اراضی کشاورزی و ملی در نوروز امسال، ۱۴۹ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در این استان شناسایی شد.

به گزارش کاسپین صالح محمدی از شناسایی ۱۴۹ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد تغییر کاربری شناسایی شده برای ۲۴ مورد تبصره یک ماده ۱۰ قانون اجرا شد؛ این تبصره یعنی اینکه اگر مرتکب پس از اعلام جهاد کشاورزی به اقدام خود ادامه دهد، نیروی انتظامی موظف است تا بر اساس درخواست جهاد کشاورزی از ادامه کار از سوی متخلف جلوگیری کند.

وی افزود: ۱۹ مورد اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی انجام شد که بر اساس آن ماموران جهاد کشاورزی موظفند با حضور نماینده دادسرا در نقاطی که دادسرا نباشد با حضور نماینده دادگاه محل، ضمن تنظیم صورتجلسه مستقیم نسبت به قلع و قمع بنا و مستحدثات اقدام و وضعیت زمین را به حالت اولیه اعاده کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه در اجرای این طرح ۷۲ مورد گزارش مربوط به تغییر کاربری از سوی مردم اعلام شد، عنوان کرد: ۶۶ مورد از گزارش تغییر کاربری از طریق سامانه ۱۳۱ دریافت و ۱۳ مورد نیز به صورت حضوری گزارش شد.

محمدی اظهار کرد: مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی و یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان تعطیلات نوروز امسال نسبت به راه‌اندازی گشت امور اراضی در سطح استان اقدام کردند.

وی با بیان اینکه ۴۰ گشت ویژه برای مراقبت از زمین‌های کشاورزی و ملی استان نوروز امسال در گیلان فعال بودند، اضافه کرد: ۲۰ گشت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی و ۲۰ گشت یگان حفاظت از منابع طبیعی در تعطیلات نوروز به صورت شبانه‌روزی برای حفاظت از زمین‌های کشاورزی و ملی در گیلان فعال بودند.


کد خبر: 26657

دیدگاهتان را بنویسید