امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

تعیین تکلیف ۳۶۶ پرونده دپو کالا در گیلان

آژانس خبری کاسپین- مدیرکل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گیلان از تعیین تکلیف ۳۶۶ پرونده دپوی کالا در بنادر و گمرکات استان در سه ماه نخست سال ۱۴۰۲ خبر داد و ارزش ریالی این پرونده‌ها را حدود ۲۵۷ میلیارد و ۵۲۳ میلیون ریال عنوان کرد.

به گزارش کاسپین، احمدرضا موقری ضمن اشاره به تعیین تکلیف ۱۵۸ فقره پرونده فروش کالاهای دپو شده در گیلان اظهار کرد: در ماه‌های نخست امسال کالاهای دپو شده شامل؛ نهاده‌های دامی، لوازم خانگی و برقی و غیربرقی، موتورسیکلت، البسه، پارچه، لوازم و تجهیزات پزشکی به ارزش بیش از ۴۹ میلیارد و ۶۸۶ میلیون ریال در این استان به فروش رسید.

وی از تعیین تکلیف ۲ پرونده اموال غیرمنقول (املاک) به ارزش ۱۷ میلیارد و ۱۳۶ میلیون ریال خبر داد و افزود: ۱۵۷ پرونده با موضوع کالاهای سریع الفساد اعم از خوراکی، نوشیدنی و آرایشی و بهداشتی، دخانیات و مکمل‌های ورزشی با ارزشی بیش از ۲۴ میلیارد و ۷۰ میلیون ریال منهدم شدند.

وی تصریح کرد: در سه ماه نخست امسال ۳۲ پرونده لوازم خانگی برقی، پمپ آب، لوازم جانبی گوشی تلفن همراه، موتورسیکلت، لوازم یدکی خودرو و لوازم صوتی و تصویری نیز به ارزش ۴۷ میلیارد و ۶۷۶ میلیون ریال استرداد شد.

موقری تعداد پرونده های واگذار شده به ستاد فرامین امام (ره) را ۹ فقره به ارزش حدود ۲ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: هشت پرونده کالایی شامل چوب و تخته، خودرو و الکتروموتور به ارزش حدود ۱۱۶ میلیارد و ۳۶۴ میلیون ریال نیز در سه ماه نخست امسال به صاحبان این کالاها اعاده شد.

سازمان اموال تملیکی یکی از شرکت‌های دولتی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی است که از جایگاه حقوقی و استقلال مالی برخوردار است. هدف اصلی از تشکیل این سازمان تمرکز کلیه امور مربوط به جمع آوری، نگهداری، اداره و فروش اموالی که به موجب قانون به تملک، ‌تصرف، تحت توقیف و یا مدیریت دولت در می آید، می‌باشد.


کد خبر: 16020

دیدگاهتان را بنویسید